Domowe Laboratorium, Menopauza test płytkowy, 1 op.

test diagnostyczny, wyrób medyczny, test, menopauza

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DOMOWE LABORATORIUM

Producent

Hydrex Diagnostics Sp. z o.o.
Aleja Stanów Zjednoczonych 61a
04-028 Warszawa

Opis

Menopauza Test marki Domowe Laboratorium to wyrób medyczny pod postacią testu płytkowego. Przeznaczony jest do wykonania samodzielnie w domowym zaciszu. Produkt jest narzędziem diagnostycznym, które pozawala oznaczyć poziom hormonu folikulotropowego (FSH) w moczu. Wynik można już uzyskać po 5 minutach. Test jest wiarygodny – jego dokładność została oceniona na 94% (w stosunku do testów EIA). Na wynik testu nie wpływa wysokie pH moczu w zakresie 5-9. Wyrób wykrywa FSH w moczu od stężenia 25 mlU/ml lub powyżej.

Zawartość opakowania

Opakowanie zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania dwóch badań:

 • 2 foliowe szczelnie zamknięte kopertki, w każdej znajdują się: 1 test płytkowy, 1 pipetka i 1 środek pochłaniający wilgoć.
 • 1 instrukcję używania wyrobu.

Przeznaczenie produktu

Wyrób przeznaczony do celów diagnostycznych rozpoznania początkowego okresu przekwitania u pań. Test płytkowy Menopauza służy do wykrywania zwiększonego stężenia hormonu FSH, które jest równe lub większe niż 25 mIU/ml. Taka ilość jest charakterystyczna dla  okresu poprzedzającego menopauzę, gdyż wraz ze zmniejszającą się produkcją estrogenów i progesteronu, organizm kobiet wytwarza większą niż wcześniej ilość folikulotropiny (FSH).

Wskazania

Wyrób medyczny Menopauza TEST jest polecany, jeśli:

 • miesiączki pojawiają się regularnie, ale pojawiają się objawy przekwitania. Wówczas pierwszy test z opakowania należy użyć w pierwszym tygodniu cyklu miesięcznego, tzn. w czasie od 2. do 7. dnia cyklu. Dla przypomnienia: 1. dzień cyklu jest pierwszym dniem krwawienia miesięcznego. Badanie drugim testem z opakowania należy wykonać dokładnie tydzień później.
 • miesiączki pojawiają się nieregularnie (między miesiączkami występują nawet dłuższe przerwy) i pojawiają się objawy przekwitania. Wówczas pierwszy test z opakowania należy wykonać w dowolnym dniu miesiąca i powtórzyć badanie przy użyciu drugiego testu z opakowania dokładnie tydzień później.

Sposób użycia wyrobu medycznego

W celu przeprowadzenia testu konieczna będzie próbka świeżego moczu. Należy go oddawać w godzinach porannych po co najmniej 5-godzinnej przerwie. Badany mocz należy pobrać zawsze do czystego i suchego naczynia.

 1. Końcówkę plastikowej pipetki zanurz w badanym moczu. Ściskając górną część pipetki, napełnij ją moczem.
 2. Odmierz powoli 3 pełne krople moczu do owalnego okienka na płytce testowej .Aby zapewnić poprawne wykonanie testu, pipetkę trzymaj pionowo, ok. 1 cm nad powierzchnią płytki testowej tak, aby utworzyły się duże, swobodnie spadające krople, bez pęcherzyków powietrza.
 3. Obserwuj przemieszczanie się badanej próbki moczu w bibule przez strefę testową T i kontrolną C testu.
 4. Odczekaj, aż w okienku wynikowym pojawią się barwne prążki.
 5. Wynik testu odczytaj w czasie 5 minut od momentu wprowadzenia moczu do owalnego okienka na płytce testowej.
 6. Jeśli nie pojawi się żadna barwna linia, odczekaj jeszcze 1 minutę.
 7. Nie bierz pod uwagę wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 10 minut.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Test służy wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Testy należy przechowywać w temperaturze 2-30°C. Nie zamrażać.
Nie używać testu w przypadku, gdy opakowanie foliowe jest uszkodzone, ponieważ wilgoć z powietrza mogła uszkodzić test.
Każdy test w opakowaniu jest przeznaczony tylko do jednokrotnego użycia.
Zużyty test usunąć jak każdy inny odpad domowy.
Opakowanie przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Mammografia 3D z tomosyntezą to nowoczesne badanie obrazowe piersi. Dzięki temu prześwietleniu uzyskujemy przejrzysty obraz, w którym poszczególne (patologiczne) struktury nie nakładają się na siebie, co zdecydowanie ułatwia postawienie diagnozy. Mammografia 3D nie jest jeszcze badaniem popularnym i dostępnym w wielu szpitalach czy poradniach. Pacjentka poddająca się obrazowaniu piersi z użyciem tomosyntezy będzie narażona na nieco mniejszą dawkę promieniowania w porównaniu z klasyczną mammografią. Jak wygląda cyfrowa profilaktyka mammograficzna i diagnostyka raka sutka z użyciem technologii 3D, jakie są wskazania do trójwymiarowej mammografii, ile kosztuje badanie i czy może być refundowane? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 • Genisteina to związek chemiczny z grupy izoflawonów, należący do klasy fitoestrogenów, czyli substancji roślinnych o działaniu podobnym do estrogenów. Genisteina występuje naturalnie w roślinach strączkowych, takich jak soja, groch, fasola czy ciecierzyca, oraz w niektórych innych roślinach, np. w czerwonej koniczynie. Wykazuje działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, może też oddziaływać na poziom hormonów płciowych i korzystnie wpływać na układ krążenia. Ponadto badania sugerują, że genisteina może mieć działanie przeciwnowotworowe, zwłaszcza w przypadku raka piersi, prostaty i jelita grubego, jednak potrzebne są dalsze badania w celu potwierdzenia tych wyników.

 • Nowe badanie wykazało, że ataki migreny doświadczane przez kobiety podczas menstruacji mogą być wynikiem wzrostu peptydu CGRP, który został powiązany z migreną. Badanie nie wykazało wzrostu CGRP u osób stosujących środki antykoncepcyjne lub po menopauzie, chociaż mogą one nadal doświadczać epizodów migreny.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl