Aspirin Pro, 500 mg, tabletki powlekane, 8 szt.

kwas acetylosalicylowy, tabletka, ból, gorączka, migrena

8.99 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
    Kurier POLTRAF
    15.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

BAYER SP. Z O.O.
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa

Producent

BAYER SP. Z O.O.
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa

Opis

ASPIRIN PRO - produkt leczniczy zawierający kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).

1 tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny; otoczka: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Tylko do podawania doustnego.

Dorośli i młodzież powyżej 16 roku życia: jednorazowo 1 tabletka. W razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin. W przypadku bardziej nasilonej gorączki lub bólu zalecana pojedyncza dawka wynosi 2 tabletki, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.

Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.

Dorośli w podeszłym wieku (65 lat i starszych): jednorazowo 1 tabletka, w razie potrzeby dawkę tę można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.

Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 4 tabletki.

Młodzież w wieku 12-15 lat (u osób o masie ciała 40-50 kg): jednorazowo 1 tabletka, w razie potrzeby dawkę taką można przyjąć ponownie po upływie co najmniej 4 godzin.

Łączna dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 tabletek.

Nie nalezy przyjmować tego leku dłużej niż przez 3 dni (w przypadku gorączki) lub 3-4 dni (w przypadku bólu), chyba że lekarz zaleci inaczej.

Działanie

Lek Aspirin Pro zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania

Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin Pro:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) wywołane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
  • jeśli u pacjenta występuje chorobą wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;
  • jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna lub jeśli występuje podwyższone ryzyko krwawienia;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek, wątroby lub serca;
  • jeśli pacjent jest leczony metotreksatem w dawkach większych niż 20 mg na tydzień;
  • jeśli pacjent jest leczony doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu);
  • jeśli pacjentka jest po piątym miesiącu ciąży (ponad 24 tygodnie bez miesiączki).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana:

  • krwawienie z nosa, dziąseł,
  • bóle głowy, zawroty,
  • bóle brzucha,
  • podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych,
  • pokrzywka, reakcje skórne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przed rozpoczeciem stosowania Aspirin Pro należy poradzić się lekarza jeśli pacjent jest leczony innymi lekami zawierającymi kwas acetylosalicylowy, jeśli pacjent regularnie stosuje leki przeciwbólowe, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa, jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby,
  • Aspirin C zawiera sód.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30oC.
  • Lek Aspirin C należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Aspirin C może wchodzić w interakcje z:

  • niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
  • lekami trombolitycznymi,
  • lekami zwiększającymi wydalanie kwasu moczowego,
  • lekami moczopędnymi,
  • lekami stosowanymi w zaburzeniach czynności nerek,
  • lekami działającymi miejscowo na przewód pokarmowy.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Nie należy stosować leku Aspirin Pro z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego lub jakiegokolwiek innego leku.

W okresie pierwszych pięciu miesięcy ciąży należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Od rozpoczęcia szóstego miesiąca ciąży nie należy w żadnym przypadku przyjmować tego leku, ponieważ może to spowodować znaczne zagrożenie dla pacjentki lub jej dziecka.

Ten lek może przenikać do mleka matki, nie zaleca się przyjmowania leku Aspirin Pro podczas karmienia piersią.

Wpływ na płodność

Preparat ten należy do grupy leków, które mogą niekorzysnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijajaće i ustępuje po zakończeniu terapii.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku Aspirin Pro u dzieci poniżej 12 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Stan zapalny jest odpowiedzią układu immunologicznego na czynnik uszkadzający. Zadaniem reakcji zapalnej jest usunięcie szkodliwej przyczyny. Na czym polega ten mechanizm? Jakie objawy mogą świadczyć o stanie zapalnym w organizmie? Dowiedz się więcej z poniższego artykułu. 

  • Ból w klatce piersiowej jest głównym objawem dusznicy bolesnej (dławicy piersiowej), który może pojawić się przy chorobie niedokrwiennej serca. Na jego wystąpienie najbardziej są narażone osoby, które m.in. cierpią na cukrzycę, mają wysokie stężenie cholesterolu, palą papierosy czy też są w podeszłym wieku. Czym się objawia dusznica bolesna i jakie są jej rodzaje? W jaki sposób można skutecznie leczyć dławicę piersiową? Podpowiadamy.  

  • W dzisiejszych czasach nikt nie powinien cierpieć z powodu przewlekłego bólu nowotworowego. Terapia opiera się na bezpiecznych i skutecznych środkach farmakologicznych, ale korzysta również z innych metod, takich jak akupunktura, czy psychoterapia. Bardzo istotnym elementem jest wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół chorego.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij