Aspirin, 500 mg, tabletki, 10 szt. - Portal DOZ.pl

Aspirin, 500 mg, tabletki, 10 szt.

kwas acetylosalicylowy, tabletka, ból, gorączka, stan zapalny, migrena

7.79 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Klasyczna Aspirin® znana i
sprawdzona od lat

Aspirin® 500mg to najbardziej znana aspiryna, przeznaczona do stosowania w stanach gorączki, a także w przypadku bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu.

Zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

 

Aspirin® firmy Bayer to...

Czym jest przeziębienie?

 

Przeziębienie to infekcja wirusowa będąca przyczyną zapalenia błony śluzowej
górnych dróg oddechowych, czyli nosa, gardła i zatok przynosowych.

U osób dorosłych występują przeciętnie 2-4 przeziębienia w roku,
natomiast u dzieci nawet 8-12 przeziębień rocznie.

Jakie są objawy przeziębienia?

  • Kichanie
  • Katar
  • Zatkany nos
  • Ból gardła / drapanie w gardle (zwykle tylko na początku choroby, szybko ustępuje)
  • Kaszel (zwykle dopiero po 4-5 dniach,
    kiedy katar zaczyna już ustępować)
  • Gorączka – jeżeli w ogóle występuje (częściej
    u dzieci, u dorosłych rzadziej), to utrzymuje
    się krótko (zwykle ustępuje w ciągu 48 godzin)
    i jest niezbyt wysoka (< 39º C)

Co wywołuje przeziębienie?

Zakażenie górnych dróg oddechowych potocznie zwane przeziębieniem może zostać wywołane przez różne wirusy. Najczęściej, bo w 50% przypadków, przyczyną są rinowirusy.

Ile trwa przeziębienie?

Czas trwania objawów jest różny: gorączka
do 3 dni, nieżyt nosa i ból gardła zwykle
do 7-10 dni, kaszel do 2-3 tygodni. Objawy
są najbardziej nasilone w ciągu pierwszych 2-3 dni, a potem zmniejszają się.

Jak powstaje uczucie bólu?

Gdy receptory bólu w organizmie zostają pobudzone, wysyłają do mózgu sygnały, które powodują reakcję znaną nam pod nazwą bólu. Chociaż to uczucie nieprzyjemne, w ten sposób nasze ciało daje nam znać, że powinniśmy na coś zwrócić uwagę.

Ból może być wynikiem działania różnych bodźców: fizycznych, chemicznych lub termicznych na konkretną tkankę (część) naszego ciała. Gdy taka tkanka zostaje dostatecznie pobudzona, dochodzi do miejscowej produkcji substancji zwanych prostaglandynami, które są przyczyną stanów zapalnych, bólu i gorączki. Hamując produkcję prostaglandyn, Aspirin®  zmniejsza stan zapalny, obniża gorączkę i przynosi ulgę w bólu.

Często zadawane pytania

1. Przeziębienie czy grypa?

Grypa jest stanem poważniejszym niż przeziębienie. Jej początkowe objawy pojawiają się szybciej, są bardziej nasilone i trwają dłużej. Grypa może być chorobą zagrażającą życiu, szczególnie u osób starszych, małych dzieci, osób z osłabionym układem odpornościowym, a także z przewlekłymi chorobami układowymi. Jak je od siebie odróżnić?

2. Jak zwalczać ból głowy?

Większość osób cierpiących na częste bóle głowy może odczuć poprawę, stosując jeden z wymienionych poniżej sposobów zwalczania bólu:

  • Zidentyfikuj czynniki wywołujące ból głowy.Może to być np. nieodpowiednia dieta, brak odpoczynku, zmiany hormonalne itp.
  • Zacznij od uregulowania swojego trybu życia. Pomoże Ci to uniknąć zakłóceń równowagi.
  • Naucz się technik relaksacyjnych, co zmniejszy poziom stresu na co dzień.
  • Kiedy środki niefarmakologiczne zawiodą i ból głowy nie minie, Aspirin® może Ci pomóc w łagodzeniu napięciowych i migrenowych bólów głowy. Jeżeli w ciągu 3-4 dni nie nastąpiła poprawa, należy skontaktować się z lekarzem.

 

3. Jak zwalczać ból mięśni?

Oto niektóre sposoby, które mogą pomóc uniknąć powstawania i utrzymywania się bólów mięśni i ciała:

  • Zawsze dostosowuj aktywność fizyczną do swoich możliwości i zwiększaj obciążenia stopniowo.
  • Przed rozpoczęciem ćwiczeń zrób rozgrzewkę. Powinna trwać od 10 do 15 minut. Może to być bieg lub chód w miejscu.
  • Wysypiaj się. Dobry sen w przyjaznym otoczeniu jest bardzo ważny.
  • Postaraj się ograniczyć stres, np. poprzez ćwiczenia oddechowe, medytację czy jogę.
  • Kiedy środki niefarmakologiczne zawiodą, Aspirin®, lek o właściwościach przeciwzapalnych i przecwiwbólowych może Ci pomóc.

4. Jak zwalczać ból pleców?

Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc chronić Twój kręgosłup:

  • Podnosząc ciężkie przedmioty, nie pochylaj się, lecz ugnij kolana.
  • Nadwaga ma związek z bólami pleców, dlatego utrzymuj odpowiednią wagę.
  • Pozwól kręgosłupowi odpocząć, śpiąc na boku z ugiętymi kolanami. Głowę połóż na poduszce.
  • Ćwiczenia oddechowe mogą pomóc w poprawie postawy, wzmacniając i rozciągając mięśnie.
  • Gdy pomimo Twoich starań ból kręgosłupa nie minie, możesz zażyć niesteroidowy lek przeciwzapalny, który pomoże Ci wrócić do codziennych zajęć. Przykładowe niesteroidowe leki przeciwbólowe to Ibuprofen, Naproksen, Diklofenak i Aspirin®

5. Jak działa Aspirin®?

Substancją czynną Aspirin® jest kwas acetylosalicylowy. Mechanizm działania kwasu acetylosalicylowego jest szeroko udokumentowany i opisany w dostępnej literaturze. Kwas acetylosalicylowy hamuje produkcję niektórych substancji w ludzkim organizmie (znanych jako prostaglandyny) pośredniczących w powstawaniu bólu, gorączki i stanów zapalnych, które mogą towarzyszyć urazom. Dzięki temu łagodzi ból, obniża gorączkę i leczy stany zapalne.

 

6. Czy Aspirin® jest dobrze tolerowana?

Każdy lek, szczególnie gdy jest stosowany bez kontroli lekarza lub farmaceuty, może powodować działania niepożądane. Kwas acetylosalicylowy jest używany przez ludzi na całym świecie od ponad 100 lat, dzięki czemu jego bezpieczeństwo dla zdrowia jest dobrze poznane. Szczegółowe informacje na temat działań niepożądanych Aspirin® znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Jeżeli podejrzewasz, że po przyjęciu Aspirin® pojawiły się u Ciebie działania niepożądane wymienione lub niewymienione w ulotce, przerwij stosowanie leku i skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7. Czy Aspirin® wchodzi w reakcje z innymi lekami?

Kwas acetylosalicylowy zazwyczaj nie wpływa na działanie większości przepisanych przez lekarza lekarstw. Mimo to, jeśli przyjmujesz inne leki, przed rozpoczęciem przyjmowania kwasu acetylosalicylowego zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.

Nie należy stosować Aspirin® wraz z lekiem metotreksat, podawanym w dawkach powyżej 15 mg na tydzień.

Należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeżeli pacjent stosuje leki zmniejszające krzepliwość krwi, leki przeciwcukrzycowe, leki na dnę moczanową, leki przeciwdepresyjne, leki moczopędne, niektóre leki na nadciśnienie. Inne informacje dotyczące ewentualnych interakcji z innymi lekami oraz pozostałego ryzyka można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania.

8. Czy mogę stosować Aspirin® jeśli mam cukrzycę?

Cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do stosowania Aspirin®, ale działanie niektórych leków przeciwcukrzycowych może zostać zaburzone przez kwas acetylosalicylowy. W tym przypadku warto zasięgnąć porady lekarza, ponieważ to właśnie on ma najpełniejsze informacje związane z historią choroby i zażywanymi lekami, dlatego będzie w stanie udzielić najlepszej odpowiedzi na to pytanie.

9. W jaki sposób Aspirin® oddziałuje na krew?

Ze względu na swój mechanizm działania, to jest hamowanie enzymu cyklooksygenazy, odpowiedzialnego m.in. za wytwarzanie prostaglandyn i tromboksanów, Aspirin® może powodować zahamowanie krzepnięcia krwi. Jest to zarówno potencjalne działanie niepożądane, ponieważ może przyczynić się do krwawień, jak i działanie wykorzystywane w lecznictwie. Na rynku istnieją leki zawierające kwas acetylosalicylowy, wykorzystywane w medycynie w celu zapobiegania zawałom serca i udarom mózgu.

10. Czy można zażywać Aspirin® w trakcie ciąży?

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować kwasu acetylosalicylowego chyba, że na wyraźne polecenie lekarza i pod jego ścisłym nadzorem.

Aspirin® C (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum), 400 mg + 240 mg, tabletki musujące. Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci poniżej 12 roku życia.Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V4/30.05.2014/KS

Aspirin® C Forte (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum), 800 mg + 480 mg, tabletki musujące. Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci i młodzież. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, Pozwolenie nr 22290 wydane przez Prezesa URPLWMiPB. V1/21042017/WK

Aspirin® (Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, tabletki Wskazania: Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, gorączka. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu; skaza krwotoczna; ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; ostatni trymestr ciąży; dzieci w wieku do 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl V4/04.07.2014/LR

Aspirin® Complex Zatoki (Acidum acetylsalicylicum + Pseudoephedrini hydrochloridum), 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej. Aspirin Complex Hot (Acidum acetylsalicylicum + Pseudoephedrini hydrochloridum), 500 mg + 30 mg, granulat do sporządzania zawiesiny doustnej.
Wskazania: Leczenie objawowe przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa / zatok (rhinosinusitis) z bólem i gorączką związanymi z przeziębieniem
i (lub) objawami grypopodobnymi. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na pseudoefedrynę, kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub na którykolwiek
z innych składników leku; astma oskrzelowa indukowana salicylanami lub substancjami o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w wywiadzie; ostre owrzodzenie przewodu pokarmowego; skaza krwotoczna; ciąża; karmienie piersią; ciężka niewydolność wątroby lub nerek; ciężka niewydolność serca; w połączeniu z metotreksatem w dawce 15 mg/tydzień lub większej; ciężkie nadciśnienie tętnicze; ciężka choroba wieńcowa; stosowanie leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy w przeciągu poprzedzających 2 tygodni. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723850, www.bayer.com.pl V1/26/07/2019/LR

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Piśmiennictwo

UpToDate, https://www.uptodate.com.

Matysiak M. Leczenie wirusowych zakażeń dróg oddechowych, www.imed.pl.

Wawrzyniak A. Racjonalna terapia ostrych infekcji górnych dróg oddechowych. Forum Medycyny Rodzinnej 2011; 5: 401-406. 

Hryniewicz W. i wsp. Rekomendacje postępowania w pozaszpitalnych zakażeniach układu oddechowego 2010. Narodowy Program Ochrony Antybiotyków.

Krajewski-Siuda K. (red.). Samoleczenie. Instytut Sobieskiego, Warszawa.

Podsiadłowicz-Borzęcka M., Sobocińska A., Stelmach I. Przyczyny nawracających zakażeń układu oddechowego u dzieci. Wiad Lek 2006; 59: 97-104.

Dobrogowski et al.: Patofizjologia i klasyfikacja bólu; Polski Przegląd Neurologiczny 2011; 7 (1): 20–30 

Prusiński et al.: Co nowego w bólach głowy?; Lekarz Rodzinny 12/2012 Guła et al.: Ból krzyża; Medycyna Praktyczna

Światowa Organizacja Zdrowia, Centrum Mediów, Broszura informacyjna nr 277, Headache 

L.PL.MKT.09.2020.7733

Podmiot odpowiedzialny

BAYER SP. Z O.O.
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa

Producent

BAYER OTC
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa, Polska

Opis

Aspirin to produkt leczniczy w formie tabletek, charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum),

Jedna tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.

Substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: Doustnie jednorazowo 1 do 2 tabletek. W razie konieczności, dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przekraczać
maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 8 tabletek.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat: Produkt może być stosowany u młodzieży powyżej 12 r. życia wyłącznie na zlecenie lekarza. Doustnie jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

  • Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach, z dużą ilością płynu.
  • Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Lek Aspirin ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne.

Wskazania

Lek Aspirin wskazany jest do stosowania w:

  • bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu,
  • gorączce.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin:

  • jeśli  pacjent ma uczulenie na substancję czynną
  • kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
  • jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
  • jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
  • jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
  • u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Jeżeli wystąpią fusowate wymioty lub czarne, smoliste stolce, należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza.
  • Objawem ciężkiej reakcji nadwrażliwości może być: obrzęk twarzy i powiek, obrzęk języka i krtani ze zwężeniem dróg oddechowych, trudności z oddychaniem, duszność aż do napadów astmy, przyspieszenie czynności serca, nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego aż do zagrażającego życiu wstrząsu. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów należy natychmiast zapewnić fachową opiekę medyczną. Powyższe reakcje mogą wystąpić nawet po pierwszym podaniu leku.
  • Zaburzenia żołądka i jelit: Bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa jest dawka); choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja.
  • Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: W rzadkich przypadkach opisywano przemijające zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz).
  • Zaburzenia układu nerwowego: Zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania.
  • Zaburzenia krwi i układu chłonnego: Zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Skutkiem krwawień może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza albo ostrej niedokrwistości pokrwotocznej objawiające się astenią, bladością, hypoperfuzją, a także nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. Hemoliza i niedokrwistość hemolityczna u pacjentów cierpiących na poważną postać niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
  • Zaburzenia naczyniowe: Wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu.
  • Zaburzenia nerek i dróg moczowych: Zaburzenia czynności nerek i  ciężka niewydolność nerek.
  • Zaburzenia układu immunologicznego: Reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań laboratoryjnych takie jak: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy), zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny.
  • Zaburzenia układu oddechowego: Astma oskrzelowa. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Jeżeli wystąpi reakcja nadwrażliwości należy natychmiast zapewnić fachową opiekę medyczną.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Lek Aspirin może wchodzić w interakcje z

  • metotreksatem,
  • lekami przeciwzakrzepowymi, leków trombolitycznymi i hamujących agregację płytek krwi,
  • kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
  • alkoholem,
  • digoksyną,
  • lekami przeciwcukrzycowymi,
  • kwasem walproinowym,
  • niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi,
  • lekami stosowanymi w leczeniu dny moczanowej,
  • lekami moczopędnymi,
  • niektórymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Najlepiej przyjmować tabletki po posiłkach, z dużą ilością płynu.
Spożywanie alkoholu podczas terapii zwiększa związane z nią ryzyko.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Aspirin jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży. Nie należy stosować leku u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży.

Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkiej ilości do mleka kobiet.

Wpływ na płodność

Aspirin może niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci poniżej 12 roku życia. U młodzieży powyżej 12 roku życia leki zawierające kwas acetylosalicylowy można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Skóra z zaskórnikami wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która wspierana jest również dietą. Jakich kosmetyków używać, by pozbyć się zaskórników? Na jakie ich składniki aktywne należy zwracać uwagę? Dlaczego wyciskanie wągrów nie jest dobrym pomysłem? Które z domowych sposobów na zaskórniki są najskuteczniejsze? Podpowiadamy.

  • Jeżeli stosujemy leki przeciwzakrzepowe, warto jest wiedzieć, jakie produkty można jeść, a jakich należy unikać, aby nie doszło do niepożądanych interakcji. To szczególnie ważne, bo nieprawidłowa dieta może znacząco osłabić działanie leków, czy wręcz w ogóle zniwelować skutki terapii. 

  • Niezależnie od wyników badań dotyczących odżywczych właściwości alkoholu i jego pozytywnego działania na nasz organizm, ogólnie wiadomo, że alkohol spożywany w nadmiarze jest szkodliwy. Najlepszym sposobem uniknięcia nieprzyjemnych skutków alkoholowych ekscesów (czyli tzw. kaca) jest spożywanie drinków w odpowiednich ilościach.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij