Encyklopedia leków

Permente - Rivastigminum

Podstawowe informacje

Skład
rywastygmina
Postać
system transdermalny
Kategoria
Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności
Neurologia
Działanie
poprawia zdolności poznawcze

Leczenie zaburzeń pamięci u dorosłych pacjentów z chorobą Alzheimera.

Zewnętrznie, według zaleceń lekarza. Nie należy ciąć plastrów na części. Jedzenie i picie nie wpyłwają na działanie leku Permente, ponieważ rywastygmina przenika do krwiobiegu przez skórę. Przed nalepieniem plastra należy upewnić się, że skóra w wybranym do naklejenia miejscu jest: czysta, sucha i nieowłosiona, oczyszczona z pudrów, kremów nawilżających lub balsamów, wolna od skaleczeń, wysyki i/lub podrażnień.

Zamieniając plaster należy pamiętać, by za każdym razem nalepiać nowy plaster w innym miejscu (na przykład jednego dnia po prawej stronie ciała, a drugiego - po lewej, jednego w górnej części ciała, a drugiej w dolnej). Nie należy nalepiać nowego plastra w to samo miejsce na skórze wcześniej niż przed upływem 14 dni.

Jeśli plaster sam się odklei, należy nalepić nowy na resztę dnia, a następnie zamienić go na następnie o zwykłej porze kolejnego dnia.

Aby leczenie przyniosło korzystne efekty należy nalepiać nowy plaster codziennie, najlepiej o tej samej porze każdego dnia.

Gdy masz uczulenie na rywastygminę lub na ktróykolwiek z pozostałych składników leku, zaburzenia rytmu serca, chorobę wrzodową żołądka, trudności w oddawaniu moczu, napady padaczkowe, astmę oskrzelową lub ciężką chorobę układu oddechowego, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby,  drżenie mięśniowe,  reakcje żołądkowo-jelitowe takie jak uczucie mdłości, wymioty i zaburzenia czynności wątroby.

Gdy przyjmujesz inne leki o podobnym działaniu. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli w trakcie leczenia zajdzie potrzeba wykonania zabiegu chirurgicznego o przyjmowaniu leku należy poinformować lekarza przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego, ponieważ lek Permente może nasilać działanie niektórych leków zwiotczających mięśnie, stosowanych do znieczulenia ogólnego.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Niezbyt często: zaburzenia rytmu serca (np.: spowolnienie rytmu serca), halucynacje (widzenie rzeczy nieistniejących), wrzody żołądka.

Bardzo rzadko: sztywność rąk lub nóg, drżenie dłoni.

Działanie niepożądane zgłaszane po wprowadzeniu leku do obrotu: reakcje alergiczne w miejscy nalepienia plastra, takie jak pęcherze lub stan zapalny skóry, pogorszenie objawów choroby Parkinsona, zapalenie trzustki, szybkie lub nierówne bicie serca, zwiększone ciśnienie tętnicze krwi, drgawki, upadki, odwodnienie (utrata zbyt dużej ilości płynów), zaburzenia wątroby, agresja, uczucie niepokoju. 

Lek Permente może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną.

Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij