Refundowany

Rivastigmin Orion, 6 mg, kapsułki twarde, 56 szt.

kapsułki

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

70,89 zł
70,89 zł
0,00 zł
44,59 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
70,89 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 34 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Orion Corporation
Orionintie 1
FI-02200 Espoo, Finlandia

Producent

ORION
Grochowska 278 lok. 32
Warszawa

Opis

Rivastigmin Orion to lek w postaci kapsułek twardych,  zawierający substancję czynną rywastygminę, która należy do grupy leków zwanych inhibitorami cholinoesterazy. Rivastigmin Orion jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z łagodnym do umiarkowanie ciężkiego otępieniem typu alzheimerowskiego oraz w leczeniu otępienia u dorosłych pacjentów z chorobą Parkinsona.

Skład

Substancją czynną leku jest rywastygmina.

Każda kapsułka zawiera 6 mg rywastygminy (Rivastigminum) w postaci wodorowinianu rywastygminy.

Substancje pomocnicze: Zawartość kapsułki: magnezu stearynian; hypromeloza; celuloza mikrokrystaliczna; krzemionka koloidalna, bezwodna. Osłonka kapsułki - korpus i wieczko: żelatyna; sodu laurylosiarczan; żelaza tlenek żółty (E 172); tytanu dwutlenek (E 171); żelaza tlenek czerwony (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Kapsułki należy połykać w całości, popijając płynem, w trakcie posiłku. Nie należy otwierać ani nie rozgniatać kapsułek.

Działanie

Działanie rywastygminy polega na blokowaniu enzymów powodujących rozpad acetylocholiny: acetylocholinesterazy i butyrylocholinesterazy. Blokując działanie tych enzymów Rivastigmin Orion umożliwia zwiększenie stężenia acetylocholiny w mózgu, co pomaga w łagodzeniu objawów choroby Alzheimera i otępienia związanego z chorobą Parkinsona.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Rivastigmin Orion jest leczenie objawowe łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia: typu alzheimerowskiego oraz u pacjentów z idiopatyczną chorobą Parkinsona.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek składnik produktu. 

Nie należy stosować leku, jeśli u pacjenta występowały wcześniejsze reakcje w miejscu podania, wskazujące na alergiczne kontaktowe zapalenie skóry po zastosowaniu plastra z rywastygminą.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące bardzo często (może dotyczyć więcej niż 1 na 10 osób): zawroty głowy; utrata apetytu; problemy żołądkowe takie jak mdłości (nudności) lub wymioty, biegunka.

Działania niepożądane występujące często (może dotyczyć nie więcej niż 1 na 10 osób): lęk; pocenie się; ból głowy; zgaga; zmniejszenie masy ciała; ból brzucha; pobudzenie; uczucie zmęczenia lub osłabienia; złe samopoczucie ogólne; drżenie lub splątanie; zmniejszony apetyt; koszmary senne.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność oraz omówić z lekarzem stosowanie leku w przypadku: choroby serca takiej jak nieregularny lub wolny rytm pracy serca, wydłużenie odstępu QT, wydłużenie odstępu QT stwierdzane w rodzinie, torsade de pointes, lub małe stężenie potasu lub magnezu we krwi; czynnego wrzodu żołądka; trudności w oddawaniu moczu; napadów padaczkowych; astmy oskrzelowej lub ciężkiej choroby układu oddechowego; zaburzeń czynności nerek; zaburzeń czynności wątroby; drżenia mięśniowego; małej masy ciała; reakcji ze strony żołądka i jelit, takich jak nudności (mdłości), wymioty i biegunka. Pacjent może się odwodnić (tracąc zbyt dużo płynu), jeśli wymioty czy biegunka utrzymują się przez dłuższy czas.

Jeśli pacjent przerwał przyjmowanie leku Rivastigmin Orion na dłużej niż trzy dni, nie powinien przyjmować kolejnej dawki zanim nie porozmawia o tym z lekarzem.

Jeśli pacjent musi być poddany zabiegowi chirurgicznemu w czasie przyjmowania leku Rivastigmin Orion, należy powiedzieć lekarzowi o stosowaniu rywastygminy przed przyjęciem jakichkolwiek anestetyków, ponieważ Rivastigmin Orion może nasilać efekt działania niektórych leków zwiotczających mięśnie podczas znieczulania.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym  i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: leki antycholinergicznymi (leki stosowane w łagodzeniu skurczów żołądka lub spazmów, w leczeniu choroby Parkinsona lub zapobiegającymi chorobie lokomocyjnej); metoklopramid (lek używany w łagodzeniu lub zapobieganiu nudnościom i wymiotom); leki beta-adrenolitycznymi (leki, takie jak atenolol, stosowane w leczeniu nadciśnienia, dławicy piersiowej i innych chorób serca); inne leki, które mogą wpływać na rytm serca lub układ przewodzący serca (wydłużenie odstępu QT).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może powodować senność oraz wpływać na koncentrację i szybkość reakcji, dlatego nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij