Trachisan - Lidocaini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek lidokainy
Postać pastylki do ssania
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Otolaryngologia
Działanie miejscowo znieczulające
Zamów w doz.pl Trachisan, 8 mg, pastylki, 20 szt.

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie bólu związanego z nieropnymi zakażeniami gardła.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli powinni przyjmować 1 pastylkę nie częściej, niż co 2 godziny. Nie przekraczać maksymalnej dawki 6 pastylek na dobę.Nie należy jeść i pić bezpośrednio po zażyciu leku Trachisan 8 mg, aby zapobiegać zachłyśnięciu lub urazowi spowodowanemu przygryzieniem. Nie należy stosować preparatu Trachisan 8 mg u dzieci w wieku ponżej 12 lat. Brak wystaraczających informacji dotyczących stosowania leku Trachisan 8 mg u dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat, w odniesieniu do skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Dlatego nie zaleca się stosowaia leku Trachisan 8 mg u dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat. Nie należy stosować preparatu Trachisan 8 mg przez okres dłuższy niż 3 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: zaburzenia smaku lub drętwienie języka. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, sorbitol zawarty w tym leku może powodować działanie przeczyszczające. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, ciężkie uszkodzenia i/lub zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i gardła, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy stosujesz inne leki. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Trachisan 8 mg podczas ciąży, chyba że lekarz uzna, że jest to bezwzględnie konieczne. W okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku Trachisan 8 mg należy skonsultować się z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.