Bravera Control, 96 mg/g, aerozol na skórę opóźniający wytrysk, 8 ml

lidokaina, aerozol, przedwczesny wytrysk

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Producent

AFLOFARM
Partyzancka 133/151
Pabianice

Opis

Bravera Control to środek na opóźnienie wytrysku. Jest lekiem w postaci aerozolu służącym do leczenia przedwczesnego wytrysku w celu wydłużenia stosunku płciowego. Aerozol nakłada się bezpośrednio na penisa. Zawiera on lidokainę, która działa znieczulająco — zmniejsza wrażliwość prącia na bodźce (dotyk) co powoduje opóźnienie wytrysku i przedłużenie czasu trwania stosunku. 

Skład

Substancją czynną jest lidokaina. 

1 g aerozolu zawiera 96 mg lidokainy.
Jednokrotne rozpylenie zawiera 7,87 mg lidokainy.

Substancje pomocnicze: kwas stearynowy, izopropylu mirystynian, glikolu dietylenowego monoetylowy eter.

Dawkowanie

Bravera Control należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jak używać aerozolu Bravera Control?

Spray stosuje się bezpośrednio na penisa – spryskuje się trzon i żołądź prącia (po zsunięciu napletka). Pojemnik trzymać pionowo. Zaleca się od 3 do 7 naciśnięć pompki. Lek należy nanieś od 5 do 15 minut przed stosunkiem. Płyn, który nie wchłonął się po 5 minutach, należy zetrzeć z penisa. 

Sposób użycia powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb. Należy jednak zawsze stosować najmniejsze skuteczne dawki oraz nie przekraczać dawki dobowej – 22 naciśnięć pompki. 

Lek należy aplikować tak, aby nie przedostał się do oczu, uszu, nosa czy ust. 

Działanie

Bravera Control zawiera lidokainę – substancję o działaniu znieczulającym. Jak Bravera Control powoduje przedłużenie stosunku? Lidokaina hamuje wyzwalanie i przewodzenie impulsów wzdłuż włókien nerwowych. Zastosowanie aerozolu na penisa sprawia, że staje się on mniej wrażliwy na dotyk i bodźce.  Wytrysk ulega opóźnieniu, a stosunek wydłużeniu. Lidokaina łatwo się wchłania przez błony śluzowe. 

Wskazania

Bravera Control przeznaczony jest dla mężczyzn, których dotyka problem przedwczesnego wytrysku. Bravera  Control umożliwia przedłużenie przedłużenie stosunku, poprzez opóźnienie wytrysku. 

Przeciwwskazania

Aerozolu Bravera Control nie powinno się stosować w przypadku uczulenia na lidokainę, substancje pomocnicze, amidowe leki miejscowo znieczulające – również jeśli uczulenie występuje u partnerki/partnera. Aerozolu nie można stosować na podrażnioną lub uszkodzoną skórę. 

Leku nie powinni stosować mężczyźni, których partnerki są w ciąży. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Bravera Control może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią

Skutkiem ubocznym stosowania leku Bravera control mogą być miejscowe podrażnienia skóry lub wysypki, zdarza się to jednak bardzo rzadko. Nie odnotowano innych działań niepożądanych przy właściwym stosowaniu. 

Jeśli zostaną zastosowane większe dawki niż zalecane lub w przypadku nadwrażliwości na lidokainę, bardzo rzadko mogą wystąpić: objawy zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego, pobudzenie, nerwowość, objawy zahamowania ośrodkowego układu nerwowego,  zawroty głowy, senność, drgawki, utrata przytomności. Działania niepożądane o nieznanej częstości występowania zostały opisane w ulotce dołączonej do leku. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku zaburzeń czynności nerek lub wątroby (obecnie lub w przeszłości) należy się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku. 

Jeśli w trakcie stosowania aerozolu wystąpi wysypka lub podrażnienie (także u partnerki/partnera) należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza.

Aerozol nie powinien mieć kontaktu z oczami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, gardła, nosa. W przypadku gdy aerozol dostanie się do oczy – należy je szybko przemyć zimną wodą. W przypadku kontaktu z błonami śluzowymi, lek może wywołać uczucie drętwienia. 

W trakcie stosunku płciowego, lek może przedostać się z penisa do pochwy lub odbytu (dlatego ważne jest usuwanie nadmiaru leku z prącia) – może to wywołać uczucie drętwienia. Należy zachować ostrożność póki działanie nie minie.

Po pierwszym otwarciu Bravera Control zachowuje ważność przez 3 miesiące. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Bravera Control może wchodzić w interakcję z:

  • lekami nasercowymi (przeciwarytmicznymi);
  • lekami przeciwpadaczkowymi;
  • lekami antycholinergicznymi (na przykład stosowanymi w łagodzeniu skurczów żołądka, w leczeniu choroby Parkinsona lub w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej);
  • lekami przeciwnadciśnieniowymi;
  • barbituranami (na przykład nasennymi oraz stosowanymi w leczeniu padaczki);
  • beta-blokerami (lekami stosowanymi w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz regulującymi rytm serca);
  • lekami zwiotczającymi mięśnie;
  • lekami sympatykomimetycznymi (na przykład stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, astmy, przeziębienia).

Ciąża i karmienie piersią

Lek nie jest wskazany do stosowania u kobiet.
Nie wolno stosować leku, jeśli partnerka pacjenta jest w ciąży.

Wpływ na badania laboratoryjne

Odnotowano wpływ na testy diagnostyczne do oznaczania enzymów osoczowych.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Bravera Control nie jest przeznaczona dla osób poniżej 18 roku życia. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Regularne ćwiczenia grupy mięśni dna miednicy określanej jako mięśnie Kegla mogą poprawić zmniejszyć dokuczliwą przypadłość nietrzymania lub popuszczania moczu. W przypadku mężczyzn poprawiają satysfakcję z życia seksualnego. Pozwalają lepiej kontrolować wytrysk, poprawiają długość i jakość erekcji. Wskazane są u panów cierpiących z powodu hemoroidów. Proste ćwiczenia można wykonywać samodzielnie w domu.

  • Przedwczesny wytrysk to jedno z najczęstszych zaburzeń seksualnych. Polega na niemożności kontroli ejakulacji, skutkiem czego jest wytrysk po minimalnej stymulacji seksualnej. Przedwczesny wytrysk uniemożliwia osiągnięcie satysfakcji seksualnej przez partnerkę, a u mężczyzn generuje stres i lęk przed kolejnymi zbliżeniami. Przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą być neurobiologiczne, somatyczne bądź psychogenne. Leczenie obejmuje naukę technik opóźniających ejakulację, a w przypadku braku rezultatów leczenie farmakologiczne. Na przedwczesny wytrysk można również zastosować preparat z lidokainą działający miejscowo.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij