Otrivin Baby - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład woda oczyszczona
sól morska
dekspantenol
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Pediatria
Medycyna rodzinna
Działanie nawilżające
oczyszczające

Wskazania:

W przypadku nieżytu nosa preparat jest stosowany do oczyszczania i pielęgnacji zatkanego śluzem nosa. Otrivin Baby Spray może być stosowany w celu nawilżenia i pielęgnacji suchych lub podrażnionych błon śluzowych nosa np. w przypadku suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach lub pomieszczeniach klimatyzowanych.

Dawkowanie:

Donosowo. Niemowlęta i małe dzieci: 1 dawka preparatu do każdego otworu nosowego. Dzieci powyżej 2 roku życia i dorośli: 1 lub 2 dawki preparatu do każdego otworu nosowego. Preparat można stosować 2-4 razy dziennie. Preparat Otrivin Baby Spray może być stosowany w każdym wieku. Uwaga! Ze względów higienicznych jedno opakowanie preparatu powinno być stosowane przez jedną osobę. Uwaga!  Ze względów higienicznych zaleca się zużyć preparat w terminie 6 miesięcy po pierwszym otwarciu. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykowiek ze składników preparatu.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.