×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Ambrohexal S - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek ambroksolu
Postać płyn doustny
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Choroby płuc
Działanie wykrztuśne

Wskazania do stosowania

Ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną. W przewlekłym i ostrym zapaleniu oskrzeli i tchawicy, w przewlekłych zapalnych chorobach płuc, w rozstrzeniach oskrzeli, w spastycznym zapaleniu oskrzeli, w astmie oskrzelowej, w zapaleniu krtani i zatok obocznych nosa, w których istotne dla wyleczenia jest pozbycie się gęstej, zalegającej wydzieliny.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.

 

Uwaga! W trakcie leczenia należy przyjmować większe ilości płynów. Nie zaleca się stosowania preparatu bezpośrednio przed snem.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, osłabiony odruch kaszlowy, owrzodzenia żołądka, dwunastnicy i jelit, zaburzenia funkcji nerek.

 

Gdy przyjmujesz teofilinę, leki przeciwkaszlowe.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Reakcje nadwrażliwości na lek (wysypka, nudności, wymioty).

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotroyczną, zdolność porowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.