Ambrohexal S - Ambroxoli hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chlorowodorek ambroksolu
Postać płyn doustny
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Choroby płuc
Medycyna rodzinna
Działanie wykrztuśne

Wskazania:

Ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych z gęstą, nadmiernie lepką wydzieliną. W przewlekłym i ostrym zapaleniu oskrzeli i tchawicy, w przewlekłych zapalnych chorobach płuc, w rozstrzeniach oskrzeli, w spastycznym zapaleniu oskrzeli, w astmie oskrzelowej, w zapaleniu krtani i zatok obocznych nosa, w których istotne dla wyleczenia jest pozbycie się gęstej, zalegającej wydzieliny.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.   Uwaga! W trakcie leczenia należy przyjmować większe ilości płynów. Nie zaleca się stosowania preparatu bezpośrednio przed snem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości na lek (wysypka, nudności, wymioty).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotroyczną, zdolność porowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, osłabiony odruch kaszlowy, owrzodzenia żołądka, dwunastnicy i jelit, zaburzenia funkcji nerek.   Gdy przyjmujesz teofilinę, leki przeciwkaszlowe.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.