Mucosolvan Mini, 15 mg/5 ml, syrop, 100 ml

ambroksol, syrop, kaszel, kaszel mokry

19,69 zł
19,69 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Na kaszel mokry pomocne są leki mukolityczne
z ambroksolem, którego zadaniem jest rozrzedzanie
wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych
(1).

RODZAJ KASZLU
- JAK GO ROZPOZNAĆ?


KASZEL SUCHY
Ataki suchego, duszącego kaszlu pojawiają się na początku infekcji(2,3). Charakterystyczny dla niego jest dźwięk „poszczekiwania” oraz drażnienie
w tchawicy(2).


KASZEL MOKRY
Kaszel mokry pojawia się zazwyczaj po 4 dniach suchego(3). Występuje przy nim gęsta, lepka wydzielina do odkrztuszenia
i towarzyszy bulgoczący, głębszy dźwięk(2).

UŁATWIA ODKRZTUSZANIE

OCZYSZCZA DROGI ODDECHOWE

PRZYWRACA NATURALNĄ OCHRONĘ

DAWKOWANIE

SKŁAD

5 ml syropu zawiera
15 mg ambroksolu chlorowodorku

Substancje pomocnicze: sukraloza, kwas benzoesowy,
hydroksyetyloceluloza, aromat owoców leśnych PHL-132195,
aromat waniliowy PHL-114481, woda oczyszczona

RODZINA PRODUKTÓW MUSCOLVAN

* Dotyczy okresu ważności. Okres ważności 3 lata. Po pierwszym otwarciu: 6 miesięcy. ChPL Mucosolvan, 15 mg/5 ml, syrop, zatw. 04.2022.

(1) Opracowano na podstawie Wytycznych Niemieckiego Towarzystwa Pneumonologii i Chorób układu Oddechowego dotyczących diagnostyki i leczenia dorosłych pacjentów z kaszlem ostrym, podostrym i przewlekłym. Matthys H et al. (2000) Efficacy and Tolerability of Myrtol Standardized in Acute Bronchitis. A multi-centre, randomised, double-blind, placebo-controlled parallel group clinical trial vs. cefuroxime and ambroxol. Arzneim.-Forsch./Drug Res. 50 (II): 700-11, Pneumologie (2019); 73:143-180.
(2) https://www.medicalnewstoday.com/articles/327442#vs-dry-cough, data dostępu: 22.08.2022.
(3) Opracowano na podstawie: Albrecht P. Czy i jak leczyć objawowo zakażenia dróg oddechowych. Medycyna Rodzinna. 2004; 6: 268-277 oraz Katar i ból gardła
u dzieci – co farmaceuta powinien wiedzieć i co może zrobić, „Opieka Farmaceutyczna”, [online], 2019, nr 4, https://opieka-farmaceutyczna.eu/artykul/katar-i-bol-gardla-u-dzieci-co-farmaceuta-powinien-wiedziec-i-co-moze-zrobic, data dostępu: 22.08.2022.
(4) ChPL Mucosolvan Mini, 15 mg/5 ml, syrop, zatw. 04.2022.

MUCOSOLVAN MINI, 15 mg/5 ml, syrop; 5 ml syropu zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku. Wskazania do stosowania: Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. {ChPL 04/2022} Podmiot odpowiedzialny: Opella Healthcare Poland
Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

MAT-PL-2201799-1.0-10.22

Pokaż wszystkie produkty MUCOSOLVAN

Podmiot odpowiedzialny

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o...
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Producent

Opella Healthcare Poland Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Opis

Gdy u Twojego malca po jednym, dwóch dniach infekcji pojawi się wydzielina w drogach oddechowych i katar, zwykle pojawia się również mokry kaszel. Aby ulżyć maluchowi, wybierz MUCOSOLVAN® Mini, syrop dla dzieci do stosowania już po pierwszym roku życia, który upłynnia gęstą, zalegającą wydzielinę oskrzelową i oczyszcza drogi oddechowe, dzięki czemu odkrztuszanie jest ułatwione a kaszel złagodzony. Niech kaszel się schowa!

Skład

Substancją czynną jest: ambroksol (Ambroxoli hydrochloridum).

5 ml syropu zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: sukraloza, kwas benzoesowy, hydroksyetyloceluloza, aromat owoców leśnych PHL-132195, aromat waniliowy PHL-114481, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2 razy w ciągu doby po 20 ml syropu.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2-3 razy w ciągu doby po 10 ml.

Dzieci w wieku od 2 do 6 lat: 3 razy w ciągu doby po 5 ml.

Dzieci w wieku od 1 do 2 lat: 2 razy w ciągu doby po 5 ml.

Powyższe dawkowanie jest zalecane w początkowym okresie leczenia; dawkowanie można zmniejszyć o połowę po 14 dniach leczenia.

Produktu nie należy podawać przed snem.

Działanie

Mucosolvan Mini: ułatwia odksztuszanie, oczyszcza drogi oddechowe, przywraca naturalną ochronę, łagodzi kaszel, rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych, wspomaga mechanizmy samooczyszczania dróg oddechowych.

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Mucosolvan Mini, jeśli pacjent ma nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość występowania na podstawie konwencji MedDRA: bardzo często (≥ 1/10); często (≥ 1/100 do < 1/10); niezbyt często (≥ 1/1 000 do < 1/100); rzadko (≥ 1/10 000 do < 1/1 000); bardzo rzadko (< 1/10 000), częstość nieznana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych.

Zaburzenia układu nerwowego

Często: zaburzenia smaku.

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

Często: niedoczulica gardła.

Zaburzenia układu immunologicznego

Rzadko: reakcje nadwrażliwości. Częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd.

Zaburzenia żołądka i jelit

Często: nudności, niedoczulica jamy ustnej.

Niezbyt często: biegunka, niestrawność, ból brzucha, wymioty, suchość błony śluzowej jamy ustnej. Częstość nieznana: suchość w gardle.

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rzadko: wysypka, pokrzywka.

Częstość nieznana: ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych, takich jak rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa Johnsona (ang. Stevens Johnson syndrome, SJS), toksyczna martwica naskórka (ang. toxic epidermal necrolysis, TEN) i ostra uogólniona krostkowica (ang. acute generalised exanthematous pustulosis, AGEP) związanych ze stosowaniem ambroksolu chlorowodorku. Jeśli wystąpią przedmiotowe i podmiotowe objawy postępującej wysypki skórnej (czasem związane z pojawieniem się pęcherzy lub zmian na błonach śluzowych), należy natychmiast przerwać eczenie ambroksolu chlorowodorkiem i udzielić pacjentowi porady lekarskiej. Dodatkowo w początkowej fazie zespołu Stevensa-Johnsona lub toksycznej martwicy naskórka u pacjentów mogą najpierw wystąpić niespecyficzne (prodromalne) objawy grypopodobne, takie jak: gorączka, uogólniony ból ciała, zapalenie błony śluzowej nosa, kaszel i ból gardła. Niespecyficzne objawy grypopodobne mogą być błędnie leczone za pomocą leków stosowanych w kaszlu i przeziębieniu. W przypadku niewydolności nerek lub ciężkiej niewydolności wątroby, produkt MUCOSOLVAN® Mini może być stosowany tylko po konsultacji z lekarzem. Tak jak w przypadku innych leków metabolizowanych w wątrobie i następnie wydalanych przez nerki, w przypadku ciężkiej niewydolności nerek można spodziewać się gromadzenia metabolitów ambroksolu w organizmie.

Okres ważności po pierwszym otwarciu opakowania wynosi 6 miesięcy.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek przyjmuje się z posiłkiem lub niezależnie od niego.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża

Ambroksolu chlorowodorek przenika przez barierę łożyskową. Badania przedkliniczne nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka / płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy. Należy zachować zwykłe środki ostrożności podczas stosowania produktu leczniczego u kobiet w ciąży. Zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży nie zaleca się stosowania ambroksolu chlorowodorku.

Karmienie piersią

Ambroksolu chlorowodorek przenika do mleka kobiecego. Wpływ ambroksolu na organizm noworodków/dzieci karmionych piersią jest nieznany. W celu zachowania ostrożności nie zaleca się stosowania produktu MUCOSOLVAN® Mini u kobiet karmiących piersią

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Tego leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 1 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Krztusiec (koklusz) jest ostrą chorobą zakaźną dróg oddechowych wywołaną przez pałeczki krztuśca. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową. Na ciężki przebieg krztuśca narażone są zwłaszcza niemowlęta poniżej 6. miesiąca życia. Jak przebiega krztusiec i jak go rozpoznać? Jak wygląda leczenie kokluszu? W jaki sposób można się przed nim uchronić?

  • Pod tajemniczo brzmiącą nazwą „płuca popcornowe” kryje się rzadka, ale poważna choroba układu oddechowego – zarostowe zapalenie oskrzelików. Jej przyczyną jest najczęściej wdychanie toksycznych oparów, a po raz pierwszy zdiagnozowano ją u pracowników fabryki popcornu w Missouri w Stanach Zjednoczonych. Jak przebiega i jakie daje objawy?

  • Mukowiscydoza (łac. mucoviscidosis) jest ciężką, wieloukładową chorobą genetyczną, spowodowaną mutacją genu CFTR. Schorzenie ma postępujący przebieg, jest nieuleczalne. Objawy choroby dotyczą przede wszystkim dróg oddechowych oraz pokarmowych, cechą charakterystyczną osób chorych na mukowiscydozę jest także słony pot (wynikający z podwyższonego stężenia chloru i sodu), niedobór masy ciała, niedobór wzrostu. Jak przebiega leczenie mukowiscydozy?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij