Concor Cor - Bisoprololi fumaras - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład fumaran bisoprololu
Postać tabletki powlekane
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Kardiologia
Działanie zwalnia czynność serca
zwiększa tolerancję wysiłku
Zamów w doz.pl Concor Cor 5, 5 mg, tabletki powlekane, 56 szt
Concor Cor 1.25, 1,25 mg, tabletki powlekane, 56 szt
Concor Cor 3.75, tabletki powlekane, 3,75 mg, 28 szt
Concor Cor 5, tabletki powlekane, 5 mg, 28 szt
Concor Cor 7.5, tabletki powlekane, 7,5 mg, 28 szt
Concor Cor, 1,25 mg, tabletki powlekane, 28 szt (import równoległy, InPharm)
Concor Cor, 1,25 mg, tabletki powlekane, 28 szt.
Concor Cor, 1,25 mg, tabletki powlekane, 56 szt (import równoległy, InPharm)
Concor Cor, 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt.
Concor Cor, 2,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt (import równoległy, InPharm)
Concor Cor, 2,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt.
Concor Cor, 2,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt. (import równoległy, Delfarma)
Concor Cor, 2,5 mg, tabletki powlekane, 56 szt (import równoległy, InPharm)
Concor Cor, 3,75 mg, tabletki powlelane, 28 szt. (import równoległy, Delfarma)
Concor Cor, 5 mg, tabletki powlekane, 56 szt (import równoległy, InPharm)
Concor Cor, 7,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt (import równoległy, InPharm)

Wskazania:

Leczenie stabilnej, przewlekłej niewydolności serca w połączeniu z innymi lekami.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz. Tabletki należy zażywać rano, podczas lub po śniadaniu. Należy je połknąć w całości, wraz z pewną ilością płynu. Nie należy ich ssać. Czas trwania leczenia zwykle nie jest ograniczony. Zależy on od charakteru i ciężkości przebiegu choroby. Uwaga! Nie należy nagle przerywać leczenia. Lek należy odstawiać powoli. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Na początku leczenia, przejściowe: zmęczenie, bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, depresja. Rzadko: łzawienie i zapalenie spojówek, spadki ciśnienia wywołane zmianą pozycji ciała na stojącą, zwolnione bicie serca, zwiększenie objawów niewydolności krążenia, chromania przestankowego, zespołu Raynauda. Duszność u pacjentów ze skłonnością do astmy, biegunka, zaparcie, nudności, bóle brzucha, świąd, rumień, pocenie się, wystąpienie łuszczycy i wysypek skórnych. Pacjenci z cukrzycą wymagają uważnej obserwacji skutków stosowania preparatu. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, należy zachować więc ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na bisoprolol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku,  zaburzenia rytmu serca, astmę oskrzelową lub przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, gdy miewasz ból kończyn w trakcie chodzenia lub gdy łatwo marzną Ci palce dłoni. Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy naparstnicy (Digoxin, Medigox), leki przeciwcukrzycowe. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek można stosować w ciąży, gdy lekarz oceni, że jest to bezwzględnie konieczne. Nie jest zalecane karmienie piersią podczas przyjmowania bisoprololu.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.