×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Onirex - Zolpidemi tartras - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład winian zolpidemu
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Neurologia
Psychiatria
Działanie nasenne
Zamów w doz.pl Onirex, 10 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

Wskazania do stosowania

Krótkotrwałe leczenie bezsenności.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania określa lekarz. Preparat należy przyjmować bezpośrednio przed udaniem się na spoczynek.

Uwaga! Zaleca się stopniowe odstawianie leku. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Nie zaleca się podawania leku pacjentom poniżej 18 roku życia.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na zolpidem lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, napady bezdechu sennego, miastenię (nużliwość mięśniową), choroby wątroby, depresję oraz gdy nadużywasz alkoholu.

Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy (neuroleptyki, leki nasenne,przeciwlękowe, przeciwdepresyjne, narkotyczne leki przeciwbólowe, leki przeciwpadaczkowe, przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Nie zaleca się stosowania w ciąży, szczególnie w I trymestrze. Zolpidem przenika do pokarmu kobiecego; nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Senność w ciągu dnia, biegunka, nudności, ból i zawroty głowy, zaburzenia pamięci (niepamięć następcza), koszmary nocne, niepokój nocny, zespół depresyjny, zaburzenia świadomości, zaburzenia czucia, podwójne widzenie, drżenie, niepewny chód oraz upadki. Stosowanie preparatu (nawet w dawkach terapeutycznych) może prowadzić do uzależnienia fizycznego i psychicznego.

Uwaga! Przerwanie leczenia może prowadzić do zespołu odstawienia lub zespołu nawrotu bezsenności.

Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.