Nasen, 10 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
18,99 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 1141 aptekach .
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Polfarmex S.A.Józefów 9
99-300 Kutno
Producent
POLFARMEXJózefów 9
Kutno
Opis
Nasen to lek w postaci tabletek powlekanych, zawierający substancję czynną zolpidem, który jest krótko działającym lekiem nasennym z grupy imidazopirydyna. Lek Nasen jest przeznaczony dla pacjentów powyżej 18 lat.
Skład
Substancją czynną leku jest zolpidem (Zolpidemi tartras).
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg zolpidemu winianu (Zolpidemi tartras).
Substancje pomocnicze: Celuloza mikrokrystaliczna; Laktoza jednowodna; Hypromeloza; Magnezu stearynian; Karboksymetyloskrobia sodowa (typ A). Skład otoczki: Laktoza jednowodna; Hypromeloza; Tytanu dwutlenek (E 171); Makrogol (6000).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Lek należy stosować doustnie, w pojedynczym podaniu, bezpośrednio przed snem.
Pacjent musi zachować okres co najmniej 8 godzin pomiędzy przyjęciem leku a przystąpieniem do wykonywania czynności, które wymagają zwiększonej koncentracji.
Działanie
Zolpidem należy do grupy leków nasennych i uspokajających. Zolpidem skraca czas potrzebny do zaśnięcia i zmniejsza liczbę przebudzeń, wydłuża sen i poprawia jego jakość.
Wskazania
Lek Nasen jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności u dorosłych w przypadkach, gdy bezsenność zaburza prawidłowe funkcjonowanie lub powoduje znaczne wyczerpanie.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Nasen, jeśli pacjent: ma nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku; ma zespół bezdechu sennego; ma Miastenia gravis; ma ciężką niewydolność wątroby; ma ciężką niewydolność oddechową. Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Zaburzenia serca: kołatanie serca, sporadycznie arytmia serca (zaburzenie rytmu serca).
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: zmiany obrazu krwi np. leukopenia (zmniejszenie liczby leukocytów we krwi), agranulocytoza (znaczne zmniejszenie lub brak granulocytów obojętnochłonnych)
Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, poczucie oszołomienia, ból głowy, senność, niepamięć następcza (zaburzenia pamięci), apatia (zmniejszona wrażliwość na bodźce emocjonalne i fizyczne), labilność emocjonalna (chwiejność emocjonalna), zaburzenia snu, zmiana smaku, ataksja (zaburzenia koordynacji ruchów), niepewny chód.
Zaburzenia psychiczne: koszmary nocne, niepokój nocny.
Zaburzenia oka: zaburzenia widzenia.
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: kaszel, astma.
Zaburzenia żołądka i jelit: biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia.
Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: skurcze mięśni, zapalenie stawów.
Zaburzenia endokrynologiczne: zaburzenia miesiączkowania.
Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: zmniejszenie libido (zmniejszenie popędu seksualnego).
Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: zmiana apetytu, zwiększone pragnienie, zmiana masy ciała.
Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości takie jak wysypka, pokrzywka
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy zachować ostrożność i omówić z lekarzem jeśli pacjent: ma niewydolność wątroby; ma powyżej 65 lat; ma depresję; nadużywa alkohol i/lub leki; ma chorobę psychiczną lub jest po kuracjach odtruwających po przedawkowaniu, np. narkotyków; ma zaburzenia oddychania, niewydolność oddechową.
Nasen może wywoływać niepamięć następczą, która występuje kilka godzin po zażyciu leku. W takim wypadku pacjent powinien mieć zapewniony nieprzerwany sen przez 8 godzin.
W przypadku wystąpienia reakcji paradoksalnych takich jak stany pobudzenia psychoruchowego, bezsenność, drażliwość, urojenia, koszmary nocne, omamy, psychozy, zmiana zachowania, należy natychmiast odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.
Jeśli pacjent ma myśli samobójcze, powinien skontaktować się jak najszybciej z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: leki hamujące lub nasilające działanie układu cytochromu P450 (np. erytromycyna); leki przeciwpsychotyczne; leki nasenne; leki uspokajające lub zmniejszające lęk; leki stosowane w depresji; leki stosowane w leczeniu bólu o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego (narkotyczne leki przeciwbólowe); leki stosowane w leczeniu padaczki; leki stosowane w znieczuleniu; leki stosowane w leczeniu kataru siennego, wysypek lub w innych alergiach, które to leki mogą wywoływać senność u pacjenta (leki przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym).
Podczas przyjmowania zolpidemu z lekami przeciwdepresyjnymi w tym bupropionem, dezypraminą, fluoksetyną, sertraliną i wenlafaksyną, pacjent może widzieć rzeczy nierzeczywiste (omamy wzrokowe). Nie zaleca się przyjmowania zolpidemu z fluwoksaminą ani cyprofloksacyną.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Lek Nasen wywiera duży wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn, może powodować zdarzenia, takie jak „zasypianie za kierownicą”.
W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia senności, zawrotów głowy, zdezorientowania, niewyraźnego widzenia, zaleca się zachowanie przynajmniej 8 godzinnej przerwy, pomiędzy przyjęciem zolpidemu a prowadzeniem pojazdu, obsługiwaniem maszyn oraz pracą na wysokościach.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria