×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Rozex - Metronidazolum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Trądzik różowaty. Miejscowe leczenie zakażeń skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed zastosowaniem preparatu należy umyć i delikatnie osuszyć skórę. Cienką warstwę preparatu nakłada się na zmiany skórne. Częstotliwość stosowania i czas trwania leczenia ustala lekarz.

 

Uwaga! W czasie leczenia należy unikać zbyt dużej ekspozycji na słońce.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na pochodne 5-nitroimidazolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy stosujesz inne leki. Poinformuj lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Rzadko obserwowano przemijające pieczenie i suchość skóry, zaczerwienienie oraz inne objawy jej podrażnienia.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.