Metronidazol Aurovitas, 250 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
25,99 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 447 aptekach .
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.ul. Sokratesa 13D lokal 27
01-909 Warszawa
Producent
Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa
Opis
Metronidazol Aurovitas jest lekiem w postaci tabletek powlekanych o działaniu przeciwpierwotniakowym i przeciwbakteryjnym.
Skład
Substancją czynną leku jest metronidazol (Metronidazolum).
Każda tabletka powlekana zawiera 250 mg metronidazolu.
Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy. Otoczka tabletki: hypromeloza 2910 (5cps), makrogol 6000, makrogol 400.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Lek stosuje się doustnie.
Działanie
Lek Metronidazol Aurovitas ma działanie przeciwpierwotniakowe i przeciwbakteryjne.
Wskazania
Metronidazol Aurovitas jest wskazany w leczeniu: zakażeń wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na metronidazol (zapalenie otrzewnej, ropień mózgu, zapalenie kości i szpiku, gorączka poporodowa, ropień miednicy, zakażenia ran po operacji); zapobieganiu pooperacyjnym beztlenowym zakażeniom bakteryjnym; rzęsistkowicy moczowo-płciowej; bakteryjnym zapaleniu pochwy; amebozy; lambliozy; ostrym zakażeniu przyzębia, w tym ostrym wrzodziejącym zapaleniu dziąseł; W skojarzeniu z innymi zalecanymi produktami leczniczymi w leczeniu wrzodu trawiennego z jednoczesnym zakażeniem Helicobacter pylori.
Przeciwwskazania
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz w pierwszym trymestrze ciąży.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 1 000 osób): ciężka uporczywa biegunka (prawdopodobnie objaw ciężkiego zakażenia jelit zwanego rzekomobłoniastym zapaleniem jelita grubego, patrz poniżej); ciężkie ostre reakcje nadwrażliwości aż do szoku anafilaktycznego.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować ostrożność jeśli u pacjenta występuje lub występowały w przeszłości: czynna lub przewlekła choroba ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego (mózgu, rdzenia kręgowego lub nerwów); wystąpiły zaburzenia neurologiczne (drętwienie, mrowienie kończyn, zawroty głowy, niezborność ruchów lub drgawki); ciężkie uszkodzenia wątroby lub nerek; znaczne nieprawidłowości w obrazie krwi i wzorze odsetkowym. W razie konieczności powtórnego zastosowania metronidazolu, pacjent taki powinien pozostawać pod kontrolą lekarza. W czasie leczenia lekarz powinien kontrolować obraz krwi, szczególnie liczbę leukocytów (białe krwinki). Jeśli lek stosuje się dłużej niż przez 10 dni, kontrola taka jest bezwzględnie konieczna.
Lek może powodować ciemniejsze zabarwienie moczu.
Metronidazol nie wykazuje bezpośredniego działania bakteriobójczego w stosunku do bakterii tlenowych i względnych beztlenowców.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
W szczególności należy powiedzieć lekarzowi jeżeli pacjent przyjmuje: doustne leki przeciwzakrzepowe (np. acenokumarol, warfaryna); amiodaron (lek stosowany w zaburzeniach rytmu serca); soli litu, haloperydol, pimozyd, tiorydazyny, mezorydazyny (leki stosowane w chorobach psychicznych); donepezil (lek stosowany w leczeniu otępienia w chorobie Alzheimera); terfenadyne i astemizolu (leki przeciwalergiczne); disulfiram (lek stosowany w leczeniu alkoholizmu); leki zwiększające aktywność enzymów wątrobowych (np. fenytoina, fenobarbital); leki zmniejszające aktywność enzymów wątrobowych (np. cymetydyna); cyzapryd (lek stosowany w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego); niektórych antybiotyków (takich jak cyprofloksacyna, lewofloksacyna, sparfloksacyna, erytromycyna, klarytromycyna); meflokiny (lek przeciwmalaryczny); ketokonazolu (lek przeciwgrzybiczy); 5-fluorouracylu, busulfanu, tamoksyfenu (leki stosowane w leczeniu nowotworów); cyklosporyne (lek stosowany u pacjentów po przeszczepach).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży o stosowaniu leku decyduje lekarz.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 1 roku życia.
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji
- RX kategoria