×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Acne-Derm - Acidum azelaicum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład kwas azelainowy
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwtrądzikowe

Wskazania do stosowania

Trądzik młodzieńczy, trądzik pospolity, przebarwienia skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Krem stosuje się 2 razy dziennie (rano i wieczorem) nakładając pasek kremu o długości około 4 centymetrów na umyte i dokładnie osuszone, chorobowo zmienione miejsca skóry. Wskazane jest lekkie wcieranie kremu. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce. Preparat należy stosować przynajmniej przez okres 4 tygodni. Dla uzyskania trwałej poprawy preparat powinien być stosowany przez okres kilku miesięcy.

 

W przypadku równoczesnego stosowania innych preparatów na skórę, zaleca się ich nanoszenie pomiędzy kolejnymi aplikacjami Acne-dermu.

 

Uwaga! Należy chronić usta, oczy, błony śluzowe przed kontaktem z lekiem.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na kwas azelainowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

W początkowym okresie leczenia może wystąpić złuszczanie się i suchość skóry, rumień (erytema), łagodny stan zapalny skóry (pieczenie i swędzenie). Rzadko: białe plamy lub rozjaśnienie skóry w miejscu stosowania u pacjentów o ciemnej karnacji. Bardzo rzadko reakcje nadwrażliwości na światło i alergiczne reakcje skórne. W przypadku wystąpienia innych działań niepożądanych należy poinformować lekarza lub farmaceutę.