Sudafed Muco na kaszel mokry smak cytrynowy miód, 0,1g/ 5ml, syrop, 150ml
13.49 zł

Sudafed Muco na kaszel mokry smak cytrynowy miód, 0,1g/ 5ml, syrop, 150ml

Sudafed Muco na kaszel mokry smak cytrynowy miód, 0,1g/ 5ml, syrop, 150ml
Ostatnia cena produktu
13.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek na kaszel mokry o smaku cytryny i miodu.

Skład

Każde 5ml syropu zawiera: 100mg gwajafenezyny. Lek zawiera także etanol, glukozę, sacharozę, sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, karbomer, glicerol, sukraloza, sodu benzoesan, karmel, aromat: miodowy, cytrynowy, chłodzący, lewomentol, woda oczyszczona

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i starsi: dwie łyżki po 5ml 4 razy na dobę

Działanie

Rozrzedza wydzielinę co ułatwia jej odkrztuszanie.

Wskazania

Mokry (produktywny) kaszel

Przeciwwskazania

Wiek poniżej 12 lat. Kobiety w ciaży i karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zużyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Smak
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik

Sudafed Muco na kaszel mokry - Guaifenesinum - zastosowanie i działanie

Skład:

gwajafenezyna

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby płuc

Działanie :

wykrztuśne

Wskazania:

W celu ułatwienia odkrztuszania i rozrzedzenia wydzieliny oskrzelowej związanej z produktywnym kaszlem u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Dawkowanie:

Doustnie. 10 ml (2 łyżeczki) 4 razy na dobę. Uwaga! Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 7 dni, nawraca lub towarzyszy mu gorączka, wysypka lub uporczywe bóle głowy należy skonsultować się z lekarzem. Produkt leczniczy zawiera 4,7 v/v etanolu (alkoholu), tzn. do 400 mg na dawkę, co jest równoważne w przybliżeniu 10 ml piwa lub 4 ml wina na dawkę 10 ml. Może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub nerek lub z padaczką. Produktu leczniczego nie należy stosować w przypadku kaszlu uporczywego lub przewlekłego, takiego jak w przebiegu astmy, lub jeśli towarzyszy mu zwiększone wydzielanie, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości (częstość nieznana). Zaburzenia żołądka i jelit: uczucie dyskomfortu w obrębie żołądka i jelit, nudności, wymioty (częstość nieznana). Syrop stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek. Gdy stosujesz inne leki. Leków wykrztuśnych, takich jak gwajafenezyna, nie należy stosować jednocześnie z lekami hamującymi kaszel. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.