AleVox HA, 2,2%; 2 ml, żel dostawowy, 1 ampułko-strzykawka
209.09 zł

AleVox HA, 2,2%; 2 ml, żel dostawowy, 1 ampułko-strzykawka

AleVox HA, 2,2%; 2 ml, żel dostawowy, 1 ampułko-strzykawka
Ostatnia cena produktu
209.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Alevox HA zawiera hialuronian sodu 2,2%, uzyskany na drodze frmentacji, służący polepszeniu lepkości wewnątrzstawowej, który został poddany sterylizacji parowej stosowanej w przypadku preparatów przeznaczonych do iniekcji.

Skład

1 ml zawiera:
Hialuronian sodu 22,000 mg
NaCl 0,9% 8,500 mg
Dwusodowy wodorofosforan 0,563 mg
Sodowy dwuwodorofosforan 0,045 mg
woda do iniekcji q.s.

Działanie

Maź stawowa zawiera kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za elastyczność i lepkość, w ten sposób dzięki swoim właściwościom smarującym i amortyzującym uderzenia umożliwia bezbolesny fizjologiczny ruch. Oprócz tego zaopatruje on chrząstkę stawową w substancje odżywcze.

W przypadku uszkodzeń stawu elastyczność i lepkość mazi stawowej jest wyraźnie obniżona, co zmniejsza ruchomość stawu, wywołuje bóle i powoduje destrukcję chrząstki stawowej.

Uzupełnienie mazi stawowej przez wstrzykiwanie dostawowe oczyszczonego kwasu hialuronowego umożliwi poprawienie elastyczności i lepkości mazi stawowej. W ten sposób już po pierwszym cyklu leczenia z zastosowaniem od 3 do 5 wstrzyknięć dostawowych poprawia się ruchomość stawu oraz zmniejsza poziom odczuwanego bólu powstającego w wyniku degeneracji chrząstki stawowej.

Wskazania

Dolegliwości bólowe i ograncizenia ruchomości stawów wynikające ze zmian zwyrodnieniowych lub pourazowych stawu kolanowego i innych stawów maziowych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Alevox HA musi być wstrzyknięty dokładnie do jamy stawowej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparat nie może być stosowany w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na jakikolwiek zawarty w nim składnik.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Nie stwierdzono.
W leczonym stawie mogą wystąpić miejscowe objawy takie jak bóle, zaczerwienienia i opuchlizna. Objawy te zmniejszą swoją intensywność po przyłożeniu woreczka z lodem do leczonego stawu na okres od 5 do 10 minut.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h