Bengay, 150 mg + 100 mg/g, maść przeciwbólowa, 50 g

salicylan metylu, mentol, maść, ból

23,99 zł
47,98 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

McNeil Healthcare (Ireland) Limited
Airton Road, Tallaght
Dublin 24, Irlandia

Opis

BenGay maść przeciwbólowa to lek zmniejszających dolegliwości bólowe mięśni, stawów, kręgosłupa. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są salicylan metylu (Methylis salicylas) i mentol (Mentholum).

1 g maści zawiera 150 mg salicylanu metylu i 100 g mentolu

Substancje pomocnicze: stearynowy kwas, glicerolu monostearynian, lanolina bezwodna, polisorbat 85, sorbitol tristearynian, trietyloamina, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się na skórę bolącego miejsca. Dawkowanie maści Bengay u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat to 3 do 4 razy dzienna aplikacja leku na skórę, na chorobowo zmienione miejsce delikatnie masując do całkowitego wchłonięcia.

Stosowanie leku BenGay bez zalecenia lekarza nie powinno przekraczać 7 dni.

Działanie

Lek BenGay działa miejscowo przeciwbólowo.

Wskazania

BenGay stosuje się w bólu i sztywności mięśni oraz stawów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym. Wskazaniem do zastosowania leku są również bóle odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

Przeciwwskazania

Nie stosować maści BenGay u pacjentów z nadwrażliwością na salicylan metylu, mentol lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem do podania leku jest podrażnienie skóry i otwarte rany.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 pacjentów): obrzęk naczynioruchowy, duszność (jako reakcję uczuleniową), pęcherze, pieczenie, rumień, podrażnienie, ból, parastezję (uczucie mrowienia, drętwienia lub zmiany temperatury skóry), świąd i wysypkę oraz oparzenia w miejscu podania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Nie stosować pod opatrunek okluzyjny lub pod okład rozgrzewający.
  • Należy przerwać stosowanie, jeżeli wystąpi nadmierne podrażnienie skóry.
  • Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.
  • Produkt leczniczy zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek BenGay może wchodzić w interakcje z:

  • kwasem acetylosalicylowym,
  • lekami przeciwzakrzepowymi (np. warfaryną).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • W listopadzie 2023 roku sąd na Florydzie w Stanach Zjednoczonych wydał decyzję nakazującą szpitalowi Johns Hopkins All Children’s zapłatę 221 mln dolarów odszkodowania rodzinie Mai Kowalskiej. Gdy dziewczynka miała 10 lat, jej rodzicom odebrano prawa rodzicielskie po uznaniu, że znęcają się nad córką. Maya zmagała się z niezwykle silnym bólem i wymagała podawania ketaminy – substancji należącej do grupy środków psychodysleptycznych. Medycy nie uwierzyli opiekunom, że Maya cierpi na zespół wieloobjawowego bólu miejscowego (CRPS) i skierowali sprawę do odpowiednich służb. Zrozpaczona matka dziewczyny popełniła samobójstwo. Czym jest wspomniana choroba? Jakie są przyczyny i objawy CRPS? Jak leczy się zespół wieloobjawowego bólu miejscowego?

  • W obecnych czasach półki apteczne są po brzegi wypełnione różnorodnymi lekami i specyfikami, ponieważ na niemal każdą przypadłość wynaleziono środek uśmierzający konkretne dolegliwości. Jednak jeszcze nie tak dawno, w okresie PRL, asortyment aptek był o wiele uboższy, przez co wiele preparatów miało bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Jednym z nich była maść z kotkiem, inaczej zwana maścią tygrysią.

  • Mentol, który kojarzymy ze świeżym zapachem i odświeżającym smakiem, wykazuje wiele właściwości leczniczych. Z tego względu znajdziemy go nie tylko w kosmetykach czy popularnych produktach spożywczych, ale także i farmaceutykach. Jakie zatem dokładnie działanie wykazuje mentol? Czy może być szkodliwy? Kto powinien ograniczyć jego stosowanie?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl