×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Paracetamol Filofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt
Paracetamol Filofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt
3.99 zł

Paracetamol Filofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt

Paracetamol Filofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt
3.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Paracetamol Filofarm to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Tabletki leku można stosować w bólach różnego pochodzenia, jak np. bóle głowy, menstruacyjne, związane z przeziębieniem lub grypą czy nerwobóle. Lek przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (paracetamolum).

1 tabletka zawiera  500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie. Dawkowanie Paracetamolu Fitofarm zależy od wieku pacjenta. U osób dorosłych podaje się od 1 do 2 tabletek jednorazowo, a jeśli wystąpi taka konieczność to dawkowanie można powtórzyć 3 lub 4 razy na dobę. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej 8 tabletek. W przypadku młodzieży oraz dzieci powyżej 12 lat stosuje się 1 tabletkę, ewentualnie w razie konieczności kolejną można przyjąć jeszcze 3 do 4 razy w ciągu doby. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej 4 tabletek.

Przed zastosowaniem kolejnej dawki należy zachować 4-godzinną przerwę. Jeśli 3 dniach stosowania objawy nie ustępują czy nasilają się, to należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Paracetamol wykazuje działanie zmniejszające ból oraz gorączkę.

Wskazania

Paracetamol Filofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe. Wskazaniem do zastosowania leku jest również zmniejszanie gorączki w przebiegu przeziębienia czy grypy.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składnik. Przeciwwskazaniem do zastosowania lek są również: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz niedokrwistość hemolityczna, a także niedobór reduktazy methemoglobilowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 10000 leczonych pacjentów):nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, świąd, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny(zagrażające życiu niedostateczne ukrwienie narządów wskutek gwałtownego spadku ciśnienia krwi spowodowanego gwałtownie przebiegającą reakcją uczuleniową).

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane(występują rzadziej niż u 1 na 10000 leczonych pacjentów):zaburzenia hematologiczne, tj. małopłytkowość (niedobór płytek krwi) i agranulocytoza (całkowity lub prawie całkowity brak granulocytów–pewnego typu białych krwinek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt leczniczy zawiera paracetamol, dlatego aby uniknąć przedawkowania tej substancji należy zwrócić uwagę czy inne środki stosowane w tym samym czasie również go zawierają.

W czasie stosowania produktu leczniczego nie wolno spożywać alkoholu.

Paracetamol Filofarm należy ostrożnie stosować w przypadku pacjentów z: łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby/nerek; astmą oskrzelową;  ostrym zapaleniem wątroby, głodzonych; nadużywających alkoholu czy stosujących inne leki wpływające na czynność wątroby.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Filofarm może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • ryfampicyną,
  • izoniazydem,
  • lekami przeciwpadaczkowymi,
  • barbituranami,
  • diflunizalem,
  • sulfinpirazonem,
  • innymi lekami indykującymi enzymy mikrosomowe wątroby,
  • inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), również w przeciągu 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania,
  • zydowudyną,
  • kofeiną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas leczenia nie spożywać alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Paracetamol Filofarm można stosować w czasie ciąży. Należy przyjmować możliwie najmniejszą dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.
Tak jak inne leki paracetamol może być stosowany w okresie karmienia piersią tylko w razie zdecydowanej konieczności.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Producent

FILOFARM
Kazimierza Pułaskiego 39
Bydgoszcz
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji

Opis

Paracetamol Filofarm to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Tabletki leku można stosować w bólach różnego pochodzenia, jak np. bóle głowy, menstruacyjne, związane z przeziębieniem lub grypą czy nerwobóle. Lek przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (paracetamolum).

1 tabletka zawiera  500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie. Dawkowanie Paracetamolu Fitofarm zależy od wieku pacjenta. U osób dorosłych podaje się od 1 do 2 tabletek jednorazowo, a jeśli wystąpi taka konieczność to dawkowanie można powtórzyć 3 lub 4 razy na dobę. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej 8 tabletek. W przypadku młodzieży oraz dzieci powyżej 12 lat stosuje się 1 tabletkę, ewentualnie w razie konieczności kolejną można przyjąć jeszcze 3 do 4 razy w ciągu doby. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej 4 tabletek.

Przed zastosowaniem kolejnej dawki należy zachować 4-godzinną przerwę. Jeśli 3 dniach stosowania objawy nie ustępują czy nasilają się, to należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Paracetamol wykazuje działanie zmniejszające ból oraz gorączkę.

Wskazania

Paracetamol Filofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe. Wskazaniem do zastosowania leku jest również zmniejszanie gorączki w przebiegu przeziębienia czy grypy.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składnik. Przeciwwskazaniem do zastosowania lek są również: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz niedokrwistość hemolityczna, a także niedobór reduktazy methemoglobilowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 10000 leczonych pacjentów):nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, świąd, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny(zagrażające życiu niedostateczne ukrwienie narządów wskutek gwałtownego spadku ciśnienia krwi spowodowanego gwałtownie przebiegającą reakcją uczuleniową).

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane(występują rzadziej niż u 1 na 10000 leczonych pacjentów):zaburzenia hematologiczne, tj. małopłytkowość (niedobór płytek krwi) i agranulocytoza (całkowity lub prawie całkowity brak granulocytów–pewnego typu białych krwinek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt leczniczy zawiera paracetamol, dlatego aby uniknąć przedawkowania tej substancji należy zwrócić uwagę czy inne środki stosowane w tym samym czasie również go zawierają.

W czasie stosowania produktu leczniczego nie wolno spożywać alkoholu.

Paracetamol Filofarm należy ostrożnie stosować w przypadku pacjentów z: łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby/nerek; astmą oskrzelową;  ostrym zapaleniem wątroby, głodzonych; nadużywających alkoholu czy stosujących inne leki wpływające na czynność wątroby.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Filofarm może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • ryfampicyną,
  • izoniazydem,
  • lekami przeciwpadaczkowymi,
  • barbituranami,
  • diflunizalem,
  • sulfinpirazonem,
  • innymi lekami indykującymi enzymy mikrosomowe wątroby,
  • inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), również w przeciągu 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania,
  • zydowudyną,
  • kofeiną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas leczenia nie spożywać alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Paracetamol Filofarm można stosować w czasie ciąży. Należy przyjmować możliwie najmniejszą dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.
Tak jak inne leki paracetamol może być stosowany w okresie karmienia piersią tylko w razie zdecydowanej konieczności.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Producent

FILOFARM
Kazimierza Pułaskiego 39
Bydgoszcz
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji