Paracetamol Filofarm, 500 mg, tabletki, 20 szt

paracetamol, tabletka, ból, gorączka

4,19 zł
Cena za szt.: 0,21 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności
Sprawdź warianty
20 szt.
4,19 zł
0,21 zł / szt.
50 szt.
7,19 zł
0,14 zł / szt.

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
4,82 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 12 aptekach.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM
Kazimierza Pułaskiego 39
85-619 Bydgoszcz

Opis

Paracetamol Filofarm to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Tabletki leku można stosować w bólach różnego pochodzenia, jak np. bóle głowy, menstruacyjne, związane z przeziębieniem lub grypą czy nerwobóle. Lek przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (paracetamolum).

1 tabletka zawiera  500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie. Dawkowanie Paracetamolu Fitofarm zależy od wieku pacjenta. U osób dorosłych podaje się od 1 do 2 tabletek jednorazowo, a jeśli wystąpi taka konieczność to dawkowanie można powtórzyć 3 lub 4 razy na dobę. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej 8 tabletek. W przypadku młodzieży oraz dzieci powyżej 12 lat stosuje się 1 tabletkę, ewentualnie w razie konieczności kolejną można przyjąć jeszcze 3 do 4 razy w ciągu doby. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej 4 tabletek.

Przed zastosowaniem kolejnej dawki należy zachować 4-godzinną przerwę. Jeśli 3 dniach stosowania objawy nie ustępują czy nasilają się, to należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Paracetamol wykazuje działanie zmniejszające ból oraz gorączkę.

Wskazania

Paracetamol Filofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów, nerwobóle, bóle miesiączkowe. Wskazaniem do zastosowania leku jest również zmniejszanie gorączki w przebiegu przeziębienia czy grypy.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składnik. Przeciwwskazaniem do zastosowania lek są również: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej oraz niedokrwistość hemolityczna, a także niedobór reduktazy methemoglobilowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 10000 leczonych pacjentów):nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, świąd, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny(zagrażające życiu niedostateczne ukrwienie narządów wskutek gwałtownego spadku ciśnienia krwi spowodowanego gwałtownie przebiegającą reakcją uczuleniową).

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane(występują rzadziej niż u 1 na 10000 leczonych pacjentów):zaburzenia hematologiczne, tj. małopłytkowość (niedobór płytek krwi) i agranulocytoza (całkowity lub prawie całkowity brak granulocytów–pewnego typu białych krwinek).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt leczniczy zawiera paracetamol, dlatego aby uniknąć przedawkowania tej substancji należy zwrócić uwagę czy inne środki stosowane w tym samym czasie również go zawierają.

W czasie stosowania produktu leczniczego nie wolno spożywać alkoholu.

Paracetamol Filofarm należy ostrożnie stosować w przypadku pacjentów z: łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby/nerek; astmą oskrzelową;  ostrym zapaleniem wątroby, głodzonych; nadużywających alkoholu czy stosujących inne leki wpływające na czynność wątroby.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Filofarm może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwzakrzepowymi,
  • ryfampicyną,
  • izoniazydem,
  • lekami przeciwpadaczkowymi,
  • barbituranami,
  • diflunizalem,
  • sulfinpirazonem,
  • innymi lekami indykującymi enzymy mikrosomowe wątroby,
  • inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), również w przeciągu 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania,
  • zydowudyną,
  • kofeiną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas leczenia nie spożywać alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Paracetamol Filofarm można stosować w czasie ciąży. Należy przyjmować możliwie najmniejszą dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.
Tak jak inne leki paracetamol może być stosowany w okresie karmienia piersią tylko w razie zdecydowanej konieczności.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Jeszcze sto lat temu pacjenci byli poddawani wszystkim operacjom bez żadnego rodzaju znieczulenia i w złych warunkach sanitarnych. Nic więc dziwnego, że większość z nich nie przeżywała spotkania z chirurgiem. Na szczęście dzisiaj komfort pacjenta jest znacznie wyższy, a podczas drobnych zabiegów, jak i poważniejszych operacji można skorzystać ze znieczulenia – ogólnego i miejscowego. Czym się różnią i jak działają?

  • Bruceloza (łac. brucellosis lub abortus epizooticus) to przewlekła i zakaźna choroba różnych gatunków zwierząt mogąca przenosić się również na człowieka. Bruceloza u ludzi wywoływana jest przez bakterie z rodzaju Brucella i charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym obrazem klinicznym. Dzięki powszechnie stosowanym szczepieniom profilaktycznym zwierząt gospodarskich udało się wyeliminować chorobę w większości krajów.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij