Paracetamol Filofarm, 500 mg, tabletki, 50 szt.

paracetamol, tabletka, ból, gorączka

7,19 zł
Cena za szt.: 0,14 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności
Sprawdź warianty
20 szt.
4,19 zł
0,21 zł / szt.
50 szt.
7,19 zł
0,14 zł / szt.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty FILOFARM

Podmiot odpowiedzialny

Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM
Kazimierza Pułaskiego 39
85-619 Bydgoszcz

Opis

Paracetamol Filofarm to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasilenia lub/i gorączki.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia, poliwinylopirolidon, kwas stearynowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak  to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: Doustnie, od 1 lub 2 tabletek (500 mg do 1000 mg paracetamolu), w razie konieczności do 3 lub 4 razy na dobę (maksymalnie w ciągu doby 8 tabletek, czyli 4000 mg paracetamolu).

Dzieci w wieku powyżej 12 lat Doustnie,1 tabletkę (500 mg paracetamolu), w razie konieczności do 3 lub 4 razy na dobę (maksymalnie w ciągu doby 4 tabletki, czyli 2000 mg paracetamolu).

Działanie

Paracetamol Filofarm jest lekiem, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Paracetamol Filofarm jest wskazany w bólach głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobólach, bólach miesiączkowych oraz podczas gorączki.

Przeciwwskazania

Produktu leczniczego Paracetamol Filofarm nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (występują u 1 do 10 na 10 000 leczonych pacjentów): nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, świąd, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny (zagrażające życiu niedostateczne ukrwienie narządów wskutek gwałtownego spadku ciśnienia krwi spowodowanego gwałtownie przebiegającą reakcją uczuleniową).

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 leczonych pacjentów): zaburzenia hematologiczne, tj. małopłytkowość (niedobór płytek krwi) i agranulocytoza (całkowity lub prawie całkowity brak granulocytów – pewnego typu białych krwinek)

Więcej informacji na ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególna ostrożność jeśli pacjent ma niewydolność wątroby, ostre zapaleniem wątroby, niewydolność nerek i astmę oskrzelową, nadużywa alkoholu lub jeśli pacjent niedostatecznie się odżywia. 

W okresie przyjmowania produktu nie wolno pić alkoholu.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Konsultacja z lekarzem wskazana jest przypadku stosowania następujących leków: barbituranów (niektóre leki o działaniu nasennym lub znieczulającym); niektórych leków przeciwdepresyjnych; probanecydu (stosowany w leczeniu żółtaczki); detreomycyny (antybiotyk); metoklopramidu lub domperydonu (leki stosowane przeciw mdłościom, przeciwwymiotne); kolestyraminy (lek o działaniu antycholinergicznym); warfaryny i innych leków pochodnych kumaryny (o działaniu przeciwzakrzepowym); zydowudyny (lek przeciwwirusowy); salicylamidu (lek o działaniu przeciwbólowym); izoniazydu (lek stosowany w leczeniu gruźlicy).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W czasie przyjmowania produktu nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek powinien być stosowany w okresie ciąży i okresie karmienia tylko w razie zdecydowanej konieczności,  w najmniejszej, skutecznej dawce, w leczeniu krótkotrwałym.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Jeszcze sto lat temu pacjenci byli poddawani wszystkim operacjom bez żadnego rodzaju znieczulenia i w złych warunkach sanitarnych. Nic więc dziwnego, że większość z nich nie przeżywała spotkania z chirurgiem. Na szczęście dzisiaj komfort pacjenta jest znacznie wyższy, a podczas drobnych zabiegów, jak i poważniejszych operacji można skorzystać ze znieczulenia – ogólnego i miejscowego. Czym się różnią i jak działają?

  • Ból jest wpisany w ludzkie istnienie. Wbrew pozorom to zjawisko pozytywne, ponieważ informuje nas o zagrożeniach zdrowia, a nawet życia. Jednakże są ludzie, którzy nie są zdolni do odczuwania bólu, cierpią bowiem na analgezję wrodzoną.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij