Sinecod, (1,5 mg/ml), syrop (import równoległy) 200 ml
19.93 zł

Sinecod, (1,5 mg/ml), syrop (import równoległy) 200 ml

Sinecod, (1,5 mg/ml), syrop (import równoległy) 200 ml
Ostatnia cena produktu
19.93 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Sinecod zawiera substancję czynną - butymiratu cytrynian. Butamiradu cytrynian jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.

Skład

Substancją czynną leku Sinecod jest butymiratu cytrynian. 1 ml syropu zawiera 1,5 mg butymiratu cytrynianu.
Inne składniki leku: sorbitol 70% roztwór, sacharyna sodowa, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 94% v/v, glicerol, sodu wodorotlenek 30% roztwór w/w, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek należy stosować doustnie. Do opakowania dołączona jest miarka do dawkowania syropu.
Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu trzy razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu trzy razy na dobę.
Młodzież: 15 ml syropu trzy razy na dobę.
Dorośli: 15 ml syropu cztery razy na dobę.

Nie stosować leku u dzieci poniżej 3 lat.

Wskazania

Sinecod w postaci syropu stosowany jest w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia.

Przeciwwskazania

Nie stosować produktu jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku Sinecod.

Działania niepożądane

Rzadko:
senność, nudności, biegunka, pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sinecod - Butamirati citras - zastosowanie i działanie

Skład:

cytrynian butamiratu

Postać:

krople syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Choroby płuc

Działanie :

przeciwkaszlowe

Wskazania:

Suchy, męczący kaszel różnego pochodzenia. Hamowanie odruchu kaszlowego przed zabiegami chirurgicznymi i po nich, przed bronchoskopią i po niej.

Dawkowanie:

Doustnie. Syrop: dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu 3 razy na dobę; dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu 3 razy na dobę; młodzież: 15 ml syropu 3 razy na dobę; dorośli 15 ml syropu 4 razy na dobę. Leku Sinecod syrop nie należy stosować u dzieci poniżej 3 roku życia. Krople: dzieci w wieku od 2 miesięcy do ukończenia pierwszego roku życia: 10 kropli 4 razy na dobę; dzieci po ukończeniu 1. roku życia do 3 lat: 15 kropli 4 razy na dobę, dzieci w wieku powyżej 3 lat: 25 kropli 4 razy na dobę. Leku Sinecod krople nie należy stosować u dzieci poniżej 2. miesiąca życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko obserwowano: wysypki skórne, nudności, biegunkę, zawroty głowy. Objawy te ustępowały po zmniejszeniu dawki lub po odstawieniu preparatu. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, fenyloketonurię. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w I trymestrze ciąży, w II i III trymestrze ciąży stosować jedynie w przypadku konieczności. Należy unikać stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.