Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy, 30 g (import równoległy, InPharm)
19.99 zł

Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy, 30 g (import równoległy, InPharm)

Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy, 30 g (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
19.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Procto-Glyvenol w postaci kremu doodbytniczego jest lekiem przeznaczonym do leczenia zewnętrznych i wewnętrznych żylaków odbytu.

Importer: InPharm
Kraj: Czechy
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

1 g kremu zawiera:
substancje czynne: tribenozyd 50 mg, chlorowodorek likokainy 20 mg
substancje pomocnicze: sorbitanu stearynian, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol cetylowy, izopropylu palmitynian, parafina ciekła, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sorbitol 70% niekrystalizujący, kwas stearynowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Krem doodbytniczy należy stosować rano i wieczorem aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosują krem raz na dobę.
W przypadku leczenia wewnętrznych żylaków odbytu krem należy nakładać za pomocą załączonego aplikatora, który należy nakręcić na gwint tuby.

Działanie

Lek działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwświądowo.

Wskazania

Leczenie zewnętrznych i wewnętrznych żylaków odbytu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Rzadko: reakcje skórne takie jak pieczenie w miejscu podania, wysypka, świąd i pokrzywka.
Bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne w tym obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy, skurcz oskrzeli i zaburzenia sercowo-naczyniowe.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Procto-Glyvenol - Tribenosidum, Lidocaini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

tribenozyd chlorowodorek lidokainy

Postać:

czopki doodbytnicze krem doodbytniczy

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Proktologia

Działanie :

przeciwbólowe przeciwobrzękowe przeciwzapalne przeciwświądowe

Wskazania:

Wewnętrzne i zewnętrzne żylaki odbytu.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Krem lub 1 czopek 2 razy dziennie do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując krem lub 1 czopek raz dziennie. W leczeniu wewnętrznych żylaków odbytu krem nakłada się za pomocą załączonego aplikatora. Uwaga! Należy umyć ręce po każdorazowym zastosowaniu Procto-Glyvenolu. Nie stosować u dzieci. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W wyjątkowych przypadkach po zastosowaniu czopka może początkowo wystąpić uczucie lekkiego pieczenia, bólu lub wzmożona perystaltyka jelit. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.