Tantum Verde 0,15%, aerozol, 30 ml (import równoległy, InPharm)
21.99 zł

Tantum Verde 0,15%, aerozol, 30 ml (import równoległy, InPharm)

Tantum Verde 0,15%, aerozol, 30 ml (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
21.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosuje się do leczenia objawów związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła.

Importer: InPharm
Kraj: Austria
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

100 ml roztworu zawiera substancję czynną: 0,15 g benzydaminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: glicerol, etanol 96°, metylu parahydroksybenzoesan, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sacharyna, sodu wodorowęglan, polisorbat 20, woda oczyszczona.
 

Dawkowanie

Lek Tantum Verde stosuje się od 2 do 6 razy na dobę,
Dzieci poniżej 6 lat: 1 dawka leku na 4 kg masy ciała, od 2 do 6 razy na dobę.
Bez względu na masę ciała, jednorazowo nie należy przekraczać 4 dawek.
Dzieci od 6 do 12 lat: 4 dawki teku, od 2 do 6 razy na dobę.
Dzieci powyżej 12 i dorośli: od 4 do 8 dawek leku od 2 do 6 razy na dobę.

Każda dawka leku zawiera 0,17 ml roztworu.
Nie stosować dawki większe/ niż zalecana. Leczenie ciągłe nie powinno przekraczać siedmiu dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.
 

Działanie

Lek Tantum Verde w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej i gardle, zawiera substancję czynną -benzydaminę, należącą do indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) do stosowania miejscowego i ogólnego. Benzydamina charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco. Lek miejscowo dobrze się wchłania osiągając duże stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym. Lek jest dobrze tolerowany i nadaje się do miejscowego leczenia objawów zapalenia.

Wskazania

Lek do stosowania miejscowego w jamie ustnej i gardle.
Lek stosuje się do leczenia objawów (ból. zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii a także po intubacji.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane

Uczucie pieczenia blony śluzowej jamy ustnej, suchośc w jamie ustnej, odczuwanie nudności oraz wymioty, reakcje nadwrażliwości, zaburzenia czucia, drętwienie, zawroty głowy, bóle głowy, wysypka.
Miejscowe działania niepożądane są zazwyczaj przemijające, ustępują samoistnie i rzadko wymagają dodatkowego leczenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tantum Verde - Benzydamini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek benzydaminy

Postać:

płyn do płukania jamy ustnej aerozol

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna Stomatologia ogólna

Działanie :

antyseptyczne miejscowe przeciwbólowe przeciwzapalne miejscowo znieczulające

Wskazania:

Ból, zaczerwienienie i obrzęk w przebiegu wirusowych i bakteryjnych zakażeń jamy ustnej i gardła. Stany po ekstrakcji zębów. Ponadto aerozol i płyn można stosować w zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, także po intubacji.

Dawkowanie:

Płyn: 15 ml stężonego roztworu lub rozcieńczonego niewielką ilością wody płukać jamę ustną i gardło 2-3 razy dziennie przez 20-30 sekund. Aerozol: dorośli i dzieci powyżej 13 roku życia: 4-8 dawek 2-6 razy dziennie, dzieci 7-13 rok życia: 2-6 razy dziennie 4 dawki, dzieci poniżej 7 roku życia: 2-6 razy dziennie 1 dawka na 4 kg masy ciała (maksymalnie 4 dawki jednorazowo). Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: drętwienie lub utrata czucia w miejscu zastosowania. Rzadko uczucie kłucia lub mrowienia. W pojedynczych przypadkach: łagodne pieczenie błony śluzowej lub działania ogólne (nudności, wymioty, ból i zawroty głowy). Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcję uczuleniową. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem preparatu w ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.