Clarastill, krople do oczu, 5 ml
Clarastill, krople do oczu, 5 ml
24.99 zł

Clarastill, krople do oczu, 5 ml

Clarastill, krople do oczu, 5 ml
24.99 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Clarastill to wodny roztwór karboksymetylocelulozy o stężeniu 0,3%, przeznaczony do stosowania na tkanki oka.

Krople do oczu o działaniu ochronnym, odżywczym, nawilżającym, powlekającym.

Skład

Karboksymetyloceluloza 0,3%, parahydroksybenzoesan metylu 0,03%, parahydroksybenzoesan propylu 0,012%, glicerol, N-acetylokarnozyna, chlorek sodu, wersenian disodowy, tetraboran sodu, diwęglan potasu, woda oczyszczona.

Zawiera środek konserwujący: wersenian disodowy,

Działanie

Charakteryzuje się następującymi właściwościami fizykochemicznymi: preparat jest doskonale przezroczysty, łatwo miesza się z wodą (oraz płynem łzowym) w każdym stosunku.

Nie powoduje wytwarzania nierozpuszczalnych osadów soli metali lub związków organicznych, które mogą być obecne w niewielkiej ilości w płynie łzowym.

Odczyn preparatu i jego osmolarność jest zgodna z tkankami oka i płynem łzowym, w związku z czym preparat jest doskonale tolerowany.

Wskazania

Krople do oczu o działaniu odżywczym, nawilżającym, powlekającym (mechaniczne działanie soczewek kontaktowych, promienie słoneczne, dym, płyn, klimatyzacja, promieniowanie wytwarzane przez urządzenia komputerowe).

Dzięki właściwościom zawartego w nich przeciwutleniacza i działaniu przeciwko wolnym rodnikom, chroni tkanki oka (ciało szkliste, rogówkę, spojówkę) przed skutkami stresu oksydacyjnego spowodowanego przez niekorzystne warunki środowiska i ułatwiają powrót do ich prawidłowego stanu na drodze naturalnych mechanizmów.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zwykle zakrapla się 1-2 krople preparatu na dobę do worka spojówkowego ściskając lekko butelkę.

W zależności od potrzeb krople można stosować częściej.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

  • Nie stosować w przypadku objawów infekcji oka.
  • Nie stosować jeśli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Uwagi

Po 30 dniach po pierwszym otwarciu opakowania pozostałą ilość preparatu należy wyrzucić.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Nie wkraplać jednocześnie z innymi produktami stosowanymi do oczu.

Producent

BRUSCHETTINI

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Clarastill - zastosowanie i działanie

Skład:

karboksymetyloceluloza

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

nawilżające

Wskazania:

Dyskomfort oka spowodowany czynnikami mechanicznymi (twarde lub miękkie soczewki kontaktowe), okulistycznymi procedurami diagnostycznymi, niekorzystnym oddziaływaniem środowiska (klimatyzowane pomieszczenia, wiatr, zimno, dym papierosowy), jak również długotrwałą pracą obciążającą narząd wzroku (monitor komputerowy, mikroskop, długotrwałe prowadzenie pojazdów).

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1-2 krople na dobę. Można stosować preparat częściej jeśli jest to konieczne. Preparat można stosować przed 30 dni po pierwszym otwarciu opakowania. Po tym czasie pozostałą ilość preparatu należy wyrzucić. Uwaga! Nie dotykać powierzchni oka, ani żadnych innych przedmiotów otwartym zakraplaczem aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia. Nie stosować w oku wykazującym objawy infekcji. Uwaga! W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople Clarastill powinny być stosowane jako ostatnie. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.