Physiodose, płyn do przemywania oczu i nosa, 5 ml x 12 szt
15.19 zł

Physiodose, płyn do przemywania oczu i nosa, 5 ml x 12 szt

Physiodose, płyn do przemywania oczu i nosa, 5 ml x 12 szt
Ostatnia cena produktu
15.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Physiodose jest sterylnym roztworem soli fizjologicznej, nie przeznaczonym do iniekcji. Nie zawiera konserwantów. Preparat Physiodose w postaci fiolek zawierających pojedynczą dawkę.

 

 

Skład

chlorek sodu 0,9 g, woda oczyszczona q.s.p. 100 ml

Wskazania

preparat Physiodose zalecany jest dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych:

  • do higieny nosa oraz oczu
  • do oczyszczania uszu
  • do oczyszczania ran
  • do rozcieńczania produktów do inhalacji

Uwagi

Ze względu na ryzyko szybkiego rozwoju skażenia bakteryjnego, fiolki nie należy przechowywać dłużej  niż przez 24 godziny po jej otwarciu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Physiodose - zastosowanie i działanie

Skład:

0,9% chlorek sodu (tzw. sól fizjologiczna)

Postać:

płyn

Kategoria:

Różne

Specjalności:

Otolaryngologia Okulistyka Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

nawilżające oczyszczające

Wskazania:

Przemywanie lub przepłukiwanie oczu, np. w przypadku obecności ciała obcego, zapalenia spojówek, higiena i nawilżanie nosa, również po zabiegach chirurgicznych, leczenie m.in.: zapalenia spojówek i zespołu suchego oka, leczenie kataru (pomocniczo), codzienna higiena oczu i nosa, zwłaszcza niemowląt i osób ze skłonnościami do alergicznych schorzeń skóry.

Dawkowanie:

Stosować od 1 do 6 razy dziennie, w zależności od potrzeby. Nie używać tego samego dozownika do wprowadzania roztworu do oczu i do nosa. Jeśli jednorazowo nie zużyto całej ampułki roztworu, należy ją szczelnie zamknąć. Raz otwarta ampułka musi zostać zużyta w ciągu 24 godzin. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.