Venoruton 300, 300mg, kapsułki, (import równoległy) Forf, 50 szt
Venoruton 300, 300mg, kapsułki, (import równoległy) Forf, 50 szt
27.99 zł

Venoruton 300, 300mg, kapsułki, (import równoległy) Forf, 50 szt

Venoruton 300, 300mg, kapsułki, (import równoległy) Forf, 50 szt
Ostatnia cena produktu
27.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Venoruton 300 to lek należący do grupy leków chroniących naczynia żylne (zwanej systemowymi protektorami żylnymi). Venoruton 300 stabilizuje ścianę żylną, co prowadzi do zmniejszenia przepuszczalności naczyń i w konsekwencji do zmniejszenia obrzęku. U pacjentów z żylakami i innymi schrzeniami naczyń kończyn dolnych, naczynia włosowate charakteryzują się nadmiernym wysiękiem, który powoduje obrzęk nóg.

Skład

Substancja czynna leku Venoruton* 300 to o-(ß-hydroksyetylo)-rutozydy 1 kapsułka zawiera 300 mg o-(ß-hydroksyetylo)-rutozydów
Inne składniki leku to: Glikol polietylenowy 6000 Otoczka: żelaza tlenek żółty El 72, dwutlenek tytanu E171, żelatyna
Nadruk na kapsułce: atrament Opacode S - 8100 HV, czarny
Jak wygląda lek Venoruton 300 i co zawiera opakowanie
Lek jest dostępny w blistrach zawierających 50 kapsułek (5 blistrów po 10 szt.), umieszczonych w tekturowym pudełku.

Dawkowanie

W dawkowaniu początkowym: 1 kapsułka 300 mg trzy razy na dobę, aż do całkowitego ustąpienia objawów, zwykle przez około 2 do 4 tygodni. Zaleca się jednak kontynuowanie leczenia, jako terapii podtrzymującej, jeszcze przez kilka tygodni celem wzmocnienia efektu leczniczego, przy utrzymaniu takiego samego dawkowania lub stosowaniu dawkowania podtrzymującego 1 kapsułka 2 razy na dobę.

Zażycie większej niż zalecana dawki leku Venoruton 300"
Zażycie większej dawki leku niż zalecana, nie powinno wywołać żadnych poważnych objawów niepożądanych.

Działanie

 Lek powoduje zmniejszenie obrzęków oraz oraz złagodzenie objawów podmiotowych takich jak; zaburzenia czucia, mrowienie, bóle i skurcze mięśni, uczucie ciężkich, spuchniętych i bolących nóg.

Wskazania

U pacjentów z żylakami i innymi schrzeniami naczyń kończyn dolnych, naczynia włosowate charakteryzują się nadmiernym wysiękiem, który powoduje obrzęk nóg. Venoruton* 300 zmniejsza przepuszczalność najmniejszych naczyń krwionośnych (kapilar) poprzez zmniejszenie przepuszczalności ściany kapilar dla płynów i morfotycznych elementów krwi.

Stosowany jest w leczeniu objawowym przewlekłej niewydolności żylnej (żylaków podudzi).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Venoruton 300 jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.
Pacjenci, u których występują obrzęki w okolicach kostek spowodowane chorobami serca, wątroby lub nerek, nie powinni stosować leku Venoruton* 300.
Stosowanie leku Venoruton 300 u dzieci:
Leku Venoruton* 300 nie zaleca się stosować u dzieci.
Stosowanie innych leków
Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które są wydawane bez recepty.

 

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: wstrząs anafilaktyczny, reakcja rzekomoanafilaktyczna, nadwrażliwość, zawroty i bóle głowy, nagłe zaczerwienienie twarzy, zmęczenie, znużenie, nadwrażliwość na światło, łysienie, bóle stawowe.

Rzadko: zaburzenia przewodu pokarmowego, wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, zaburzenia żołądkowe, niestrawność, wysypka, wyprysk, pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Producent

NOVARTIS
Zielstattstraße 40
Monachium, Niemcy
Cechy produktu
PRODUCENT

Venoruton 300 - Oxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

okserutyna

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Proktologia Angiologia

Działanie:

zmniejsza przepuszczalność naczyń zwiększa napięcie i elastyczność naczyń

Wskazania:

Przewlekła niewydolność żylna (bóle i obrzęki kończyn dolnych, skurcze mięśni i zaburzenia czucia), żylaki podudzi, choroby skórne pochodzenia naczyniowego, owrzodzenia podudzi, żylaki odbytu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1 kapsułka 2-3 razy dziennie do ustąpienia objawów, następnie podtrzymująco lub w przypadku nawrotu objawów 1 kapsułka 2 razy dziennie. Preparat należy połykać w całości, podczas posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W sporadycznych przypadkach mogą wystąpić nudności i wymioty. Aby tego uniknąć, lek należy przyjmować w czasie posiłku. Do innych rzadkich objawów należą bóle głowy, reakcje uczuleniowe oraz napadowe zaczerwienienie twarzy.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży.