Nefrol, płyn doustny, 100 ml

fasola, mniszek, nawłoć, płyn, kamica dróg moczowych

15,79 zł
15,79 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

HERBAPOL KRAKOW
Chałupnika 14
Kraków

Opis

Nefrol to lek w postaci płynu doustnego stosowany jako środek pomocniczy w chorobach dróg moczowych. Płyn podaje się tradycyjnie jako środek moczopędny.

Skład

Skład na 100 g produktu:

  • Tinctura compositum (1:7) ex:
  • Solidaginis herba (ziele nawłoci) – 6,9g
  • Taraxaci radice cum herba (korzeń mniszka z zielem) – 3,7g
  • Ammi visnagae fruktu (owoc aminka) – 2,47g
  • Phaseoli pericarpio (owocnia fasoli) – 0,71g
  • Ekstrahent: etanol 70%

Produkt zawiera ok. 61-69% (v/v) etanolu

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Lek podaje się doustnie. Zwykle stosowane dawkowanie Nefrolu u osób dorosłych to 1 łyżeczka płynu (5 ml) rozcieńczona w 50 ml wody spożywana 3 razy na dobę. W czasie leczenia zaleca się wypijać duże ilości płynów. Nie zaleca się stosowania przez okres dłuższy niż 1-2 tygodnie bez konsultacji lekarskiej.

Wskazania

Nefrol tradycyjnie stosuje się jako środek pomocniczy w chorobach dróg moczowych, w kamicy nerkowej w drobnych złogach (tzw. piasku nerkowym). Tradycyjnie lek podaje się jako środek moczopędny.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować płynu doustnego Nefrol u osób z nadwrażliwością na mniszka lekarskiego lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae - dawniej Compositae) lub na którykolwiek inny składnik produktu. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest kamica żółciowa i inne choroby dróg żółciowych czy niedrożność dróg moczowych.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych ze względu na obecność mniszka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jednorazowa dawka produktu (5 ml płynu) zawiera ok. 2,7 g alkoholu, więc ze względu na jego wysoką zawartość, nie zaleca się stosowania produktu u osób cierpiących na choroby wątroby, padaczkę i alkoholizm.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na wysoką zawartość alkoholu i brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania produktu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania produktu u młodzieży i dzieci poniżej 12 lat. Nie podawać dzieciom do 7 roku życia, u pozostałych dzieci produkt może być stosowany
tylko po konsultacji lekarskiej w uzasadnionych przypadkach.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ze względu na zawartość alkoholu (jednorazowa dawka produktu zawiera ok. 2,7 g alkoholu) nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu bezpośrednio po przyjęciu leku.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Ropomocz to schorzenie, które najczęściej wskazuje na zakażenie dróg moczowych, jak zapalenie cewki moczowej, zapalenie pęcherza czy odmiedniczkowe zapalenie nerek. Obecność ropy w moczu można potwierdzić poprzez wykonanie badania ogólnego moczu. Wskaże ono rodzaj bakterii, który wywołał infekcję, a ponadto w wyniku znajdzie się ilość białych krwinek, która także jest jednym z objawów ropomoczu. Jak się leczy ropomocz i czy jest to groźna choroba?

  • Wodonercze (ang. hydronephrosis) to choroba, w której dochodzi do poszerzenia miedniczek nerkowych, a czasami także kielichów nerkowych. Dochodzi do niej wówczas, gdy fizjologicznie produkowany mocz nie może zostać w pełni wydalony przez co zalega w nerce. Skuteczne leczenie wodonercza uzależnione jest od przyczyny, która wywołała to schorzenie.

  • Niedawno naukowcy z kilku ośrodków naukowych w Stanach Zjednoczonych zbadali wpływ spożycia kawy na ostre uszkodzenie nerek (AKI). Udowodniono, że osoby, które piły kawę w dowolnej ilości, miały o ponad 10% mniejsze ryzyko rozwoju AKI, w porównaniu do osób, które nie spożywały napoju. Badacze zauważyli,że kawa może wpływać na wystąpienie tej choroby dzięki bioaktywnym związkom w niej zawartym, takim jak np. kofeina.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij