Pyrosal, syrop, 125 g
11.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Pyrosal, syrop, 125 g

Pyrosal, syrop, 125 g
11.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Syrop Pyrosal jest preparatem zawierającym wyciąg z: kory wierzby, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy oraz liścia podbiału.

Skład

(100 g): wyciąg płynny (1:1) z: liścia podbiału, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy i kory wierzby (25:30:30:15), koncentrat z porzeczki - 5,0 cz., kondensat aromatu soku z porzeczki - 0,5 cz., sacharoza - 60,0 cz., woda oczyszczona - 24,5 cz.

Pyrosal pozbawiony jest konserwantów, zawiera wyłącznie dobroczynne i przyjazne zdrowiu Twojego dziecka komponenty.

Syrop zawiera do 1% (m/m) etanolu.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie.

  • Dzieci od 3 roku do 4 lat po konsultacji z lekarzem - 4 razy na dobę 1 łyżeczka od herbaty (1 łyżeczka - 5 ml syropu). Syrop można rozcieńczyć w niewielkiej ilości przegotowanej wody.
  • Dzieci od 4 do 12 lat - 3 razy na dobę 1 łyżka stołowa (1 łyżka-15 ml syropu).
  • Młodzież powyżej 12 lat oraz dorośli: 3 razy na dobę 2 łyżki stołowe syropu.

Wskazania

Tradycyjnie stosowany jako środek pomocniczy w stanach podgorączkowych w przebiegu stanów zapalnych, głównie górnych dróg oddechowych,

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Pyrosal jeśli występuje uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane

Dotychczas w trakcie stosowania Pyrosalu nie odnotowano występowania działań niepożądanych.

U osób wrażliwych mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki preparatu.

U osób źle tolerujących wysokie dawki sacharozy mogą wystąpić nudności.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów przed użyciem leku powinni kontaktować się z lekarzem. 1 łyżka stołowa (15 ml) syropu zawiera ok. 12,7 g sacharozy, należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Syrop zawiera w jednej łyżeczce do 65 mg etanolu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 904 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Pyrosal - Salix purpurea, Sambucus nigra, Tilia sp., Tussilago farfara - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg płynny z kwiatostanu lipy wyciąg z liści podbiału wyciąg płynny z kwiatu bzu czarnego wyciąg płynny z kory wierzby

Postać:

syrop

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwzapalne

Wskazania:

Tradycyjnie stosowany jako środek pomocniczy w stanach podgorączkowych w przebiegu stanów zapalnych, głównie górnych dróg oddechowych. Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci od 3 roku do 4 lat po konsultacji z lekarzem - 4 razy na dobę 1 łyżeczka od herbaty (l łyżeczka - 5 ml syropu). Syrop można rozcieńczyć w niewielkiej ilości przegotowanej wody. Dzieci od 4 do 12 lat - 3 razy na dobę 1 łyżka stołowa (1 łyżka-15 ml syropu).  Młodzież powyżej 12 lat oraz dorośli: 3 razy na dobę 2 łyżki stołowe syropu.   Zaleca się konsultację z lekarzem przed zastosowaniem leku u dzieci. Jeśli objawy choroby przeziębieniowej ulegną nasileniu lub nie nastąpi poprawa po 3 dniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Dotychczas w trakcie stosowania Pyrosalu nie odnotowano występowania działań niepożądanych. U osób wrażliwych mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki preparatu. U osób źle tolerujących wysokie dawki sacharozy mogą wystąpić nudności.   W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutą.

Poinformuj lekarza:

Gdy występuje uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów przed użyciem leku powinni kontaktować się z lekarzem. 1 łyżka stołowa (15 ml) syropu zawiera ok. 12,7 g sacharozy, należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Syrop zawiera w jednej łyżeczce do 65 mg etanolu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Leku nie należy stosować w czasie ciąży. Leku nie należy stosować w czasie karmienia piersią.  

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY