Bebilon Advance Pronutra 1, mleko początkowe od urodzenia, proszek, 350 g

mleko początkowe, od urodzenia, niemowlęta

25,99 zł
7,43 zł / 100 g
Sprawdź warianty
350 g
25,99 zł
7,43 zł / 100 g
800 g
56,79 zł
7,10 zł / 100 g
1000 g
68,49 zł
6,85 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Przyjście na świat Twojego dziecka to wyjątkowy moment.

Bycie rodzicem to wspaniała, choć bez wątpienia też wymagająca rola.

Na etapie wczesnego rodzicielstwa może pojawić się wiele pytań, dlatego jesteśmy tu,
by wspierać Cię, kiedy będziesz tego potrzebować.

 

Mleko matki to nasza inspiracja, dlatego naszym nieustannym celem
jest zgłębianie jego tajemnic.

 

Nasz zespół naukowców, od ponad 40 lat prowadzi badania nad składem mleka matki,
żeby zrozumieć jak najlepiej wspierać prawidłowy rozwój dziecka.

 

Karmienie piersią jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt.

Jeśli dziecko nie jest karmione piersią, Bebilon 1, tak jak inne mleka początkowe, może stanowić jedyny pokarm zaspokajający wszystkie potrzeby żywieniowe, do czasu wprowadzania odpowiedniego żywienia uzupełniającego.

KOMPLETNA ODŻYWCZO FORMUŁA
ZASPOKAJAJĄCA WSZYSTKIE POTRZEBY ŻYWIENIOWE1,2

TABELA ŻYWIENIA4

PAMIĘTAJ O PRAWIDŁOWYM
PRZYGOTOWANIU I PRZECHOWYWANIU

SKŁADNIKI

Laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka w proszku z mleka, wysokooleinowy olej słonecznikowy, galaktooligosacharydy GOS z mleka (9,0 %), olej kokosowy, olej rzepakowy, koncentrat serwatki z mleka, olej słonecznikowy, białka mleka, fruktooligosacharydy FOS (0,6 %), olej rybi, potas, wapń, olej z Mortierella alpina, magnez, chlorek choliny, sód, witamina C, emulgator (lecytyny
z soi), inozytol, L-tryptofan, żelazo, cynk, L-karnityna, przeciwutleniacz (palmitynian askorbylu),kwas pantotenowy, niacyna, miedź, witamina E, witamina A, tiamina, ryboflawina, witamina B6, jod, kwas foliowy, witamina K, selen, mangan, witamina D, biotyna, witamina B12.

 

WAŻNE INFORMACJE

Karmienie piersią jest najbardziej właściwym sposobem żywienia niemowląt.

Produkt jest odpowiedni dla niemowląt od urodzenia, jeśli nie są one karmione piersią.

Produkt jest odpowiedni jako uzupełnienie karmienia piersią, jeśli zaistnieje konieczność dokarmiania. Zaleca się stosowanie produktu wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Ważne jest, aby po skończonym posiłku dziecko nie przetrzymywało w buzi smoczka z resztkami pokarmu. Należy zwrócić uwagę na prawidłową higienę pierwszych ząbków, szczególnie
przed snem.

 

OSTRZEŻENIE

Niewłaściwe przygotowanie i przechowywanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka.

NASZE PRODUKTY DOPASOWUJEMY DO WIEKU
I POTRZEB TWOJEGO DZIECKA

Opis

Bebilon Advance Pronutra 1, mleko początkowe od urodzenia – zgodnie z przepisami prawa zawiera składniki odżywcze i zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe, niezbędne dla rozwoju i wzrostu dzieci w początkowym okresie życia. Produkt odpowiedni dla niemowląt od urodzenia do 6 miesiąca życia, które z różnych przyczyn nie są karmione piersią lub muszą być dokarmiane.

Skład

laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka w proszku z mleka, wysokooleinowy olej słonecznikowy, galaktooligosacharydy GOS z mleka (9,0%), olej kokosowy, olej rzepakowy, koncentrat serwatki z mleka, olej słonecznikowy, białka mleka, fruktooligosacharydy FOS (0,6%), olej rybi, potas, wapń, olej z Mortierella alpina, magnez, chlorek choliny, sód, witamina C, emulgator (lecytyny z soi), inozytol, L-tryptofan, żelazo, cynk, L-karnityna, przeciwutleniacz (palmitynian askorbylu), kwas pantotenowy, niacyna, miedź, witamina E, witamina A, tiamina, ryboflawina, witamina B6, jod, kwas foliowy, witamina K, selen, mangan, witamina D, biotyna, witamina B12.

Zawiera: mleko, olej rybi, soję.

Wartość odżywcza W 100 ml gotowego mleka
Wartość energetyczna 276 kJ / 66 kcal
Tłuszcz w tym: 3,4 g
kwasy nasycone 1,1 g
kwasy tłuszczowe jednonienasycone 1,7 g
kwasy tłuszczowe wielonienasycone 0,6 g
kwas linolowy (LA) 456 mg
kwas α-linolenowy (ALA) 54,7 mg
kwas arachidonowy (AA) 16,5 mg
kwas dokozaheksaenowy (DHA) 16,5 mg
kwas eikozapentaenowy (EPA) 3,6 mg
Węglowodany w tym: 7,3 g
cukry 7,2 g
laktoza 7,0 g
Błonnik, w tym oligosacharydy 0,6 g
GOS (galaktooligosacharydy) 0,48 g
FOS (fruktooligosacharydy) 0,08 g
3'GL (3'galaktozylolaktoza) 0,015 g
Białko 1,3 g
L-karnityna 2,0 mg
Witaminy:
Witamina A 58 µg
Witamina D 1,45 µg
Witamina E 1,2 mg
Witamina K 5,6 µg
Witamina C 8,2 mg
Tiamina 0,07 mg
Ryboflawina 0,14 mg
Niacyna 0,43 mg
Witamina B6 0,055 mg
Kwas foliowy 8,0 µg
Witamina B12 0,16 µg
Biotyna 1,8 µg
Kwas pantotenowy 0,53 mg
Składniki mineralne:
Sód 22,1 mg
Potas 83 mg
Chlorek 55 mg
Wapń 58 mg
Fosfor 33 mg
Magnez 6,6 mg
Żelazo 0,53 mg
Cynk 0,48 mg
Miedź 0,050 mg
Mangan 0,003 mg
Fluorek ≤0,006 mg
Selen 2,5 µg
Jod 13 µg
Inne:
Cholina 21 mg
Inozytol 7,2 mg
Pozostałe oligosacharydy GOS 0,2 g

Masa netto

350 g

Właściwości

Mleko początkowe od urodzenia, Bebilon Advance Pronutra 1, posiada opatentowaną formułę, kompletną odżywczo zaspokajającą wszystkie potrzeby żywieniowe* w przypadku gdy dziecko z różnych przyczyn nie jest karmione piersią. Produkt jest również odpowiedni jako uzupełnienie karmienia piersią, jeśli zaistnieje konieczność dokarmiania. Zgodnie z wymogiem prawnym dotyczącym wszystkich preparatów do początkowego żywienia niemowląt zawiera DHA (Omega 3). Nie zawiera oleju palmowego.

*Tak jak wszystkie mleka początkowe, zgodnie z przepisami prawa.

Przeznaczenie

Mleko początkowe przeznaczone dla niemowląt od urodzenia, które z różnych przyczyn nie są karmione piersią. Może być także stosowany jako uzupełnienie karmienia piersią, jeśli zachodzi potrzeba dokarmiania dziecka.

Zalecane dzienne spożycie

Wiek niemowlęcia Liczba porcji na dobę Ilość wody na 1 porcję Liczba płaskich miarek na 1 porcję
1 miesiąc 7 90-120 ml 3-4
2-3 miesiąc 6 120 ml 4
4 miesiąc 6 150 ml 5
5-6 miesiąc 4 180 ml 6

Podane wartości należy traktować orientacyjnie. Wielkość i liczbę posiłków dostosuj do potrzeb dziecka.

Zaleca się, aby przejście z karmienia mlekiem Bebilon 1 na Bebilon 2 przeprowadzać stopniowo, zmniejszając ilość proszku Bebilon 1 i zwiększając ilość proszku Bebilon 2.

Sposób użycia

Mleko modyfikowane należy przygotowywać zawsze ściśle przestrzegając wskazówek producenta, umieszczonych na opakowaniu. Nieprzestrzeganie instrukcji może mieć złe konsekwencje dla zdrowia dziecka. Skrócona instrukcja przygotowania: Umyj ręce i wyparz naczynia potrzebne do przygotowania mleka. Wygotuj butelkę i smoczek w wodzie przez 10 minut. Gotuj świeżą wodę pitną przez 5 minut; pozostaw do schłodzenia (do ok. 40°C). Sprawdź tabelę żywienia na opakowaniu. Wlej dokładną ilość uprzednio przegotowanej ciepłej wody do wygotowanej butelki. Używaj wyłącznie załączonej miareczki. Odmierz dokładną ilość płaskich, nieubitych miareczek mleka Bebilon 1. Dodaj odmierzoną ilość proszku do butelki. Zamknij butelkę i potrząśnij do całkowitego rozpuszczenia proszku. Załóż na butelkę wygotowany smoczek. Sprawdź temperaturę mleka wewnętrzną stroną przegubu dłoni. Umyj butelkę i smoczek zaraz po użyciu.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Karmienie piersią jest najwłaściwszym sposobem żywienia niemowląt. Częściowe lub całkowite zastąpienie mleka matki mlekiem modyfikowanym powinno być uzgodnione z lekarzem pediatrą. Mleko początkowe Bebilon 1 powinno być wykorzystane w ciągu  2  godzin po przygotowaniu. Nigdy nie należy używać ponownie niewykorzystanej części pokarmu. Opakowanie zewnętrzne powinno być wyrzucone  dopiero po całkowitym wykorzystaniu zawartości, ze względu na umieszczone na nim ważne  informacje. Nie  zaleca  się  przesypywania  mleka do  innych  pojemników.  Nie  podgrzewaj  mleka modyfikowanego w kuchenkach mikrofalowych ze względu na zagrożenie oparzeniem. Nigdy  nie dodawaj  dodatkowych  miarek  proszku  bądź  niczego innego do przygotowywanego mleka. Zaleca się, aby do odmierzenia  odpowiedniej  porcji mleka używać wyłącznie  miarki  dołączonej do opakowania. Należy zwrócić  uwagę  na  higienę  pierwszych ząbków, szczególnie przed snem.  Ważne jest, aby po skończonym posiłku dziecko nie przetrzymywało w  buzi smoczka z resztkami  pokarmu. Produkt pakowany w atmosferze ochronnej.
Produkt, przed użyciem i po otwarciu, powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze od 10°C do 25°C. Nie przechowywać w lodówce. Zawartość opakowania powinna być zużyta w ciągu 4 tygodni po otwarciu. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Polecane artykuły
  • Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie o dobrowolnym wycofaniu dwóch partii żywności specjalnego przeznaczenia medycznego – preparatów mlekozastępczych dla niemowląt Nutramigen 1 LGG Complete oraz Nutramigen 2 LGG Complete. Producent poinformował GIS o wykryciu bakterii Cronobacter sakazakii w produktach wytwarzanych na tej samej linii produkcyjnej, co wycofane partie.

  • Kiedy na świat przychodzi upragnione dziecko, wszyscy rodzice bardzo uważnie i wnikliwie obserwują jego zachowanie i wszystkie odruchy. Dlaczego u niemowląt pojawia się czkawka? Jak można im pomóc? Czy czkawka u noworodków jest groźna? 

  • Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko zawsze było zdrowe. Marzeniem każdego jest, aby maluch nigdy nie chorował, aby omijały go wszystkie infekcje i typowe dla wieku dziecięcego choroby zakaźne. Jednak nie jest możliwe, aby dziecko, zwłaszcza to, które chodzi do żłobka czy przedszkola, nigdy nie „złapało” żadnego wirusa. Dlatego też każdy rodzic powinien wiedzieć, jak zachować się w sytuacji, kiedy maluch zaczyna chorować.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl