AuroGo, 13,7 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek.

makrogol, granulki, saszetki, zaparcia

Odkryj zestawy tego produktu
Zestaw 2x AuroGo, saszetki na zaparcia.
50,92 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty AUROGO

Producent

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa

Dystrybutor

Aurovitas Pharma Polska Sp.z o.o.
Sokratesa 13 D/27
01-909 Warszawa

Opis

AuroGo to lek w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego stosowany w leczeniu zaparć.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: Makrogol 3350 + sodu chlorek + sodu wodorowęglan + potasu chlorek.

Każda saszetka zawiera następujące substancje czynne: Makrogol 3350 13,1250 g, Sodu wodorowęglan 0,1785 g, Sodu chlorek 0,3507 g, Potasu chlorek 0,0466 g.

Substancje pomocnicze: aromat pomarańczowy evogran, aromat cytrynowo-limonkowy ,,ME”, krzemionka koloidalna, bezwodna sacharyna sodowa.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka w przypadku przewlekłych zaparć:  Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie. Młodzież, dorośli i pacjenci w podeszłym wieku: od 1 do 3 saszetek na dobę w podzielonych dawkach, w zależności od indywidualnej reakcji na produkt. W razie przedłużonego stosowania dawkę można zmniejszyć do 1 lub 2 saszetek na dobę. 

Zaklinowanie stolca: Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 3 dni. Młodzież, dorośli i pacjenci w podeszłym wieku: 8 saszetek na dobę. Zawartość saszetek należy przyjąć w ciągu 6 godzin.

Pacjenci z zaburzeniami czynności układu sercowo-naczyniowego: w leczeniu zaklinowania stolca należy podzielić dawkę dobową w taki sposób, aby pacjent nie przyjmował więcej niż 2 saszetki w ciągu jednej godziny.

Zawartość każdej saszetki należy rozpuścić w 125 ml wody. W razie zaklinowania stolca zawartość 8 saszetek można rozpuścić w 1 litrze wody.

Działanie

AuroGo pomaga w utrzymaniu prawidłowej perystaltyki jelit, nawet w przypadku, gdy zaparcie trwa dość długo.  
Makrogol 3350 zwiększa objętość masy kałowej poprzez zatrzymanie wody w jelicie, co prowadzi do normalizacji perystaltyki (pracy) okrężnicy. Wynikiem tego jest zwiększony transport zmiękczonego stolca i ułatwienie wypróżnienia. Sole zawarte w leku pomagają w utrzymaniu prawidłowych poziomów soli i wody w organizmie.

Wskazania

Lek Aurogo jest wskazany w leczeniu przewlekłego zaparcia. AuroGo ułatwia również wypróżnienie w przypadku zaklinowania stolca, definiowanego jako zaparcie spastyczne, kiedy masa kałowa wypełnia odbytnicę i/lub jelito.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli pacjent ma: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, perforację lub niedrożność jelita spowodowaną zaburzeniami strukturalnymi lub czynnościowymi ścianami jelita, niedrożność jelit, ciężkie stany zapalne jelit, takie jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy lub toksyczne rozszerzenie okrężnicy (okrężnica olbrzymia rzekoma).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli u pacjenta wystąpiła ciężka reakcja alergiczna, która powoduje trudności w oddychaniu lub obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, należy przerwać stosowanie leku AuroGo i natychmiast poinformować o tym lekarza.

Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi są: zaburzenia żołądka i jelit. Reakcje te mogą wystąpić w następstwie zwiększenia objętości zawartości przewodu pokarmowego oraz nasilenia motoryki jelit w wyniku działań farmakologicznych produktu AuroGo. Zmniejszenie dawki zwykle skutkuje złagodzeniem objawów łagodnej biegunki.

Inne działania niepożądane to: reakcje alergiczne, które mogą powodować wysypkę skórną, swędzenie, zaczerwienienie skóry lub pokrzywkę, obrzęk dłoni, stóp lub kostek, ból głowy oraz wysokie lub niskie stężenie potasu we krwi.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Diagnozę zaklinowania/wypełnienia stolcem odbytnicy należy potwierdzić w badaniu fizykalnym lub radiologicznym jamy brzusznej i odbytnicy.

Podczas stosowania leku AuroGo należy kontynuować przyjmowanie dużej ilości płynów. Płyn przyjmowany razem z lekiem AuroGo nie może zastąpić regularnego przyjmowania płynów.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przygotowany roztwór: przechowywać w lodówce w temperaturze 5 ± 3°C. Przygotowany roztwór należy przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 24 godzin.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u osób poniżej 12 roku życia.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij