HeTaiDa HTD8808C, termometr bezdotykowy, 1 szt.

akcesoria, sprzęt medyczny, wyrób medyczny, gorączka

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

109,99 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

NOVAMED

Opis

HeTaiDa HTD8808C, termometr bezdotykowy, 1 szt. – nie wymaga dotykania osoby badanej, dzięki czemu nie wymaga odkażania i dezynfekcji, a tym samym może być wykorzystany do przebadania wielu osób w niedługim czasie bez ryzyka przeniesienia chorób. Termometr pozwala na dokładny pomiar w szybkim czasie (2s). Mechanizm jego działania polega na biernym wykrywaniu promieniowania podczerwonego zebranego z czoła. Może mierzyć temperaturę osoby, pomieszczeń i rzeczy, ponieważ posiada 2 tryby: ciało oraz obiekt. Idealny dla rodziców, ułatwia pomiar temperatury dziecka nawet w trakcie snu. Przyda się też do pomiaru temperatury mleka, zupy czy wody w wannie. Automatyczne wyłączanie oszczędza baterie. Zasilany jest na 2 baterie AAA, a jego waga bez nich to tylko 116 g.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Mierzenie temperatury należy rozpocząć dopiero gdy urządzenie będzie przebywało w tej samej temperaturze w której będzie prowadzony pomiar przez 30 minut. W przeciwnym razie różnica temperatur może wpłynąć na wynik pomiaru. Przed pomiarem upewnij się, że na czole pacjenta nie ma potu, kosmetyków, czy tłustych plam, a czujnik termometru jest czysty.

W trakcie pomiaru twarz pacjenta nie może być skierowana prosto w stronę słońca, klimatyzatora czy grzejnika – wpłynie to bowiem na wynik pomiaru. Mierz temperaturę w pomieszczeniu o możliwie stałej temperaturze. Pacjent nie powinien wykonywać intensywnych aktywności fizycznych, brać kąpieli, ani jeść na 30 minut przed pomiarem.

Wykonując pomiar skieruj czujnik termometru w stronę środka czoła pacjenta z odległości nie większej niż 15 cm, nie dotykając czoła. Naciśnij przycisk ON. Termometr przeprowadzi test swoich funkcji, zmierzy temperaturę, a wynik pomiaru wyświetli się na ekranie LCD w ciągu 2 sekund. Wynik podświetli się na jeden z trzech kolorów:

• Zielony – Temperatura normalna (35,5~37,3°C/95.9~99.1°F)

• Pomarańczowy – Lekka gorączka (37,4~38°C/99.3~100.4°F)

• Czerwony – Gorączka (38,1~43°C/100.6~109.4°F)

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij