Fix senes, (Kawon), 1,0 g, 50 szt.

senes, ziele, zaparcia

7,49 zł
Cena za szt.: 0,15 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty KAWON

Pokaż wszystkie produkty linii Fix marki Kawon

Podmiot odpowiedzialny

ZAKŁAD ZIELARSKI „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.
KRAJEWICE 119
63-800 GOSTYŃ

Opis

Fix senes to lek w saszetkach do zaparzania zawierający liście senesu (Cassia senna L. i/lub Cassia angustifolia Vahl). Lek stosuje się jako środek przeczyszczający w sporadycznie występujących zaparciach. Fix senes jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest liść senesu (Sennae folium).

1 saszetka (1,2 g) produktu leczniczego zawiera Cassia senna L. i/lub Cassia angustifolia Vahl, folium (liść senesu) co odpowiada 27,12 mg - 29,88 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Fix senes stosuje się doustnie, w formie naparu.

Dawkowanie liści senesu w torebkach do zaparzania dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat to w pierwszym dniu leczenia 1/2 szklanki ciepłego naparu przed snem, sporządzonego z 1 torebki zioła zalanej 200 ml (1 szklanką) wrzącej wody, a następnie zaparzanego przez 10 minut.
W przypadku gdy przyjęta ilość naparu będzie działać przeczyszczająco nie należy zwiększać przyjmowanej dawki. Właściwą dawką indywidualną jest najniższa dawka niezbędna do uzyskania miękkiego stolca.

Działanie

Napar z liści senesu działa przeczyszczająco. Produkt leczniczy można stosować jako środek ułatwiający wypróżnienie w sporadycznych zaparciach.

Wskazania

Napar z liści senesu stosuje się w sporadycznych zaparciach.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u pacjentów z nadwrażliwością na liść senesu. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest stan zapalny wyrostka robaczkowego, niedrożność jelit, schorzenia zapalne jelit (np. choroba Crohna, owrzodzenia jelit), odwodnienie organizmu i utrata elektrolitów (głównie hipokaliemia), niewydolność nerek, krwawienie miesiączkowe, bóle brzucha o nieznanej etiologii.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić kurczowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe, reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywa, wysypka). W takich przypadkach konieczne jest obniżenie dawki.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeżeli po 3 dniach stosowania nie nastąpi efekt terapeutyczny, należy dalsze używanie preparatu skonsultować z lekarzem. Nie stosować dłużej niż 7 - 10 dni. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do uzależnienia związanego z wtórną atonią jelit. W przypadku lekkich zaparć w pierwszej kolejności zalecana jest zmiana diety, następnie środki pęczniejące o działaniu łagodnie przeczyszczającym, a dopiero w przypadku ich nieskuteczności należy stosować napar z liści senesu.

Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temperaturze poniżej 30°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Jednoczesne przyjmowanie naparu z liści sensu wraz z innymi lekami może ograniczyć ich wchłanianie. Przy nadużywaniu możliwe jest wskutek niedoboru potasu wzmożenie działania glikozydów nasercowych, stosowanie produktu wpływa również na działanie leków przeciwarytmicznych, leków oddziałujących na rytm zatokowy (np. chinidynę) oraz wpływających na wydłużenie odcinka QT. Straty potasu mogą nasilać się w połączeniu z tiazydowymi środkami moczopędnymi, kortykosteroidami i korzeniem lukrecji.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować w czasie ciąży oraz karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt leczniczy przeznaczony dla dzieci oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Cechy produktu

  • Główny składnik
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij