Miamed PM1, maska antysmogowa, dziecięca, 1 szt.

akcesoria, maseczka

18,19 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Producent

OXYLINE

Opis

Maska antysmogowa - dziecięca.

Przeznaczenie produktu

Maska dla dzieci.

Charakterystyka produktu

Maski antysmogowe skutecznie filtrują cząstki pyłu zawieszonego tworzące tzw. smog, wraz z towarzyszącymi im związkami chemicznymi jak cząsteczki wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA - m.in. benzo(a)piren). Dzięki temu są skutecznym sprzętem chroniącym układ oddechowy człowieka przed szkodliwym działaniem smogu w postaci pyłu zawieszonego.

DEFINICJE I OZNACZENIA

Smog - zanieczyszczenie powietrza powstające wskutek przedostawania się do atmosfery, w wyniku działalności człowieka, substancji stałych tzw. pyłów zawieszonych wraz z bardzo często przywartymi do nich kancerogennymi wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi - WWA (benzo(a) piren, naftalen). W smogu mogą występować również szkodliwe gazy jak tlenki siarki czy tlenek azotu.
PM 1 - pyły zawieszone o wielkościach cząstek odpowiednio mniejszych niż 1 Mm. Ze względu na niewielkie rozmiary cząstki te, a wraz z nimi wysoce toksyczne WWA, mogą poprzez układ oddechowy przedostawać się do układu krążenia.
WWA - Wielopierścieniowe Węglowodory Aromatyczne (m.in. benzo(a)piren) - organiczne związki chemiczne - substancje rakotwórcze i powodujące silne zatrucia.
Zawór wydechowy - zawór wbudowany w czaszę maski ułatwiający usunięcie wydychanego powietrza z wnętrza maski. Zawór wydechowy nie jest filtrem. Działa tylko przy wydychaniu powietrza.

SPOSÓB DZIAŁANIA

Część twarzowa maski zbudowana jest w formie wyprofilowanej czaszy z materiału filtrującego. Powietrze wdychane z otoczenia przechodzi przez materiał fi Itracyjny, gdzie jest oczyszczane z cząstek tworzących smog. Powietrze wydychane usuwane jest przezzawórwydechowy umieszczony w czaszy oraz częściowo przez czaszę maski.

Konstrukcja maski ułatwia swobodne oddychanie, przez co sprawdza się w codziennym użytkowaniu, w drodze do pracy lubszkoły. Filtrowanie zabezpiecza nasz układ oddechowy, dlatego stosowanie maski antysmogowej jest zalecane nawet przy krótkotrwałym przebywaniu w środowisku, gdzie występuje przekroczenie dopuszczalnych norm smogu. Regulowane taśmy nagłowią umożliwiają dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika, a elastyczny zacisk nosowy poprawia doszczelnienie.

ZESTAWIENIE CECH I WŁAŚCIWOŚCI OCHRONNYCH MASEK ANTYSMOGOWYCH MIAMED:

Ochrona przed: Model Miamed PM 1 - dziecięca
PM 10 (< 10 µm) tak
PM 2,5 (< 2,5 µm) tak
PM 1 (0,3 µm < x < µm) tak
WWA, m.in. benzo(a)piren tak
pary i gazy*  
Właściwości użytkowe
Zawór wydechowy tak
Regulacja taśm nagłowia tak

Stosowanie produktu

1. Ułożyć maskę na dłoni przytrzymując palcami za część nosową. Paski mocujące powinny luźno zwisać pod dłonią.
2. Przyłożyć maskę do twarzy tak, aby część nosowa maski znajdowała się na grzbiecie nosa.
3. Naciągnąć dolny pasek mocujący z tyłu głowy umieszczając go pod uszami. Naciągnąć górny pasek mocujący z tyłu głowy umieszczając go nad uszami.
4. Docisnąć miękką część nosową aby dokładnie dopasowała się do kształtu nosa.
5. Sprawdzenie dopasowania: objąć maskę dłońmi robiąc mocny wdech. Wewnątrz maski powinno powstać ciśnienie. Jeżeli wokół nosa przedostaje się powietrze, docisnąć część nosową. Jeżeli powietrze przedostaje się przez krawędzie maski, poprawić pozycje maski oraz paski mocujące.

Uwagi i środki ostrożności

Nie używać, gdy stężenie tlenu w powietrzu jest niższe od 17%.
Zarost lub inne specyficzne cechy ukształtowania twarzy mogą zmniejszać skuteczność działania maski.
Nieprzestrzeganie instrukcji użytkowania może zmniejszyć skuteczność ochrony i prowadzić do narażenia zdrowia.

Kolor dobierany jest losowo.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przez 9 lat prowadzili obserwacje dotyczące związku zanieczyszczeń powietrza w kilku województwach na wschodzie Polski z występowaniem chorób układu sercowo-naczyniowego. Okazało się, że tzw. polski smog zwiększa ryzyko zawału serca i udaru, szczególnie w przypadku kobiet w młodym i średnim wieku.

  • Pył saharyjski dociera do Europy, w tym także do Polski, wraz z ciepłymi masami powietrza znad Afryki Północnej. Temu zjawisku towarzyszy istotny spadek jakości powietrza, czego konsekwencją może być między innymi pogorszenie stanu zdrowia pacjentów z chorobami układu oddechowego takimi jak astma czy alergia.

  • Jest przede wszystkim w rybach i owocach morza, ale też w piwie, miodzie, a nawet w wodzie butelkowanej – mikroplastik trafia do ludzkich organizmów niepostrzeżenie, pokazując ogromną skalę zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi. Ten temat stał się motywem przewodnim 26 Europejskiego Tygodnia Gastroenterologicznego.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl