Paracetamol Farmina, 50 mg, czopki, (dla niemowląt), 10 szt.
4.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Paracetamol Farmina, 50 mg, czopki, (dla niemowląt), 10 szt.

Paracetamol Farmina, 50 mg, czopki, (dla niemowląt), 10 szt.
4.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Czopki Paracetamol Farmina działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowi).

Skład

1 czopek zawiera substancję czynną: paracetamol 50 mg.

Substancja pomocnicza: tłuszcz stały.

Dawkowanie

Czopki Paracetamol Farmina są przeznaczone do podawania doodbytniczego. Nie przekraczać dawki jednorazowej - 10mg/kg masy ciała dziecka.

U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko na zlecenie lekarza. Niemowlętom, czyli dzieciom w wieku poniżej 1 roku można podawać 3 x dziennie po 1 czopku.

Stosować nie częściej niż co 4 godziny.  Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Lek stosuje się u niemowląt i dzieci w bólach i gorączce różnego pochodzenia, np. przy ząbkowaniu, po szczepieniach, a także w objawowym leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębień.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Paracetamol Farmina w przypadku:

  • nadwrażliwości (uczulenia) na którykolwiek ze składników leku,
  • ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i powiadomić lekarza:

  • zmiany w obrazie morfologicznym krwi w zakresie zmniejszenia ilości płytek krwi (występują bardzo rzadko),
  • niewydolność nerek lub wątroby (występuje bardzo rzadko po długotrwałym stosowaniu dużych dawek),
  • reakcje uczuleniowe, zwłaszcza skórne takiej jak pokrzywka, rumień, świąd lub wysypka (występują rzadko).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 900 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Paracetamol (czopki doodbytnicze) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Ból głowy, zębów, bóle stawowe, nerwobóle. Gorączka

Dawkowanie:

Doodbytniczo. U dzieci poniżej 3 miesiąca życia stosować po konsultacji z lekarzem. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 3 dni u dzieci. Czopki zawierające 50 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - 1-2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Nie stosować dłużej niż 3 dni. Czopki zawierające 125 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - czopek jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Dzieci o masie 25-35 kg - 2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 8 czopków na dobę. Czopki zawierające 250 mg paracetamolu u dzieci o masie powyżej 10 kg - przyjmować 10-15 mk/kg masy ciała na dawkę, którą można stosować nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała. Czopki zawierające 500 mg paracetamolu. Dorośli: 1 czopek 2-3 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo- 1-2 czopki.

Możliwe skutki uboczne:

Pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, choroby nerek i/lub wątroby, astmę oskrzelową.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe (inhibitory MAO), leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego. W ciąży i okresie karmienia pierisią stosować krótkotwale,  jedynie w przypadku konieczności.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY