Aspirin Complex Hot, 500 mg+30 mg, granulat w saszetkach, 10 szt. - Portal DOZ.pl

Aspirin Complex Hot, 500 mg+30 mg, granulat w saszetkach, 10 szt.

kwas acetylosalicylowy, pseudoefedryna, granulki, saszetki, gorączka, ból, katar, przeziębienie, stan zapalny

20.21 zł
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
    Kurier POLTRAF
    15.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

BAYER SP. Z O.O.
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa

Producent

BAYER SP. Z O.O.
Aleje Jerozolimskie 158
Warszawa

Opis

Granulat w saszetkach Aspirin Complex Hot to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek również udrażnia nos. Aspirin Complex Hot można stosować w niedrożności nosa i zatok oraz w innych objawach przeziębienia jak i grypy, np. przy gorączce lub stanach zapalnych.

Skład

Substancjami czynnymi są: kwas acetylosalicowy (Acidum acetylsalicylicum) oraz pseudoefedryna (Pseudoephedrini hydrochloridum).

1 saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: sacharoza, hypromeloza, sukraloza, aromat waniliowy i aromat miętowo-mentolowo-eukaliptusowy (zawierający mentol i cyneol).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  • Lek do stosowania doustnego w postaci roztworu.
  • Leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Młodzież powyżej 16 lat i dorośli: 1-2 saszetki w odstępach 4-8 godzin. Nie należy przekraczać 3000 mg kwasu acetylosalicylowego i 180 mg pseudoefedryny, co odpowiada 6 saszetkom.

Sposób przygotowania: 1 lub 2 saszetki rozpuścić w szklance gorącej (niewrzącej) wody, dokładnie wymieszać i wypić aż roztwór osiągnie odpowiednią temperaturę. Granulat nie ulega całkowitemu rozpuszczeniu.

Działanie

Aspirin Complex Hot dzięki zawartości kwasu acetylosalicylowego wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Dodatkowo w leku jest obecna jeszcze pseudoefedryna, która zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, tym samym łagodzi objawy niedrożności nosa oraz zatok.

Wskazania

Objawowe leczenie niedrożności nosa i zatok (z obrzękiem i przekrwieniem błony śluzowej), którym towarzyszy ból i gorączka związania z przeziębieniem i objawami grypopodobnymi.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin Complex Hot:

  • jeśli pacjent ma alergię (uczulenie) na kwas acetylosalicylowy, na pseudoefedrynę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta występowała w przeszłości astma wywołana podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (tj. niesteroidowych leków przeciwzapalnych);
  • jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka,
  • jeśli u pacjenta występuje zwiększona skłonność do krwawień,
  • jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią,
  • jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca,
  • jeśli pacjent przyjmuje równocześnie metotreksat w dawce 15 mg na tydzień lub większej,
  • jeśli u pacjenta występuje bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba wieńcowa,
  • jeśli pacjent równocześnie przyjmuje leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (inhibitorów MAO) (lub przyjmował w ciągu ostatnich dwóch tygodni)

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana (dla kwasu acetylosalicylowego):

  • wrzody żołądka i jelita,
  • krwawienia z przewodu pokarmowego,
  • reakcje uczuleniowe,
  • upośledzenie czynności nerek, niewydolność nerek,
  • zwiększone ryzyko krwawień,
  • dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego - bóle brzucha, niestrawność, zapalanie błony śluzowej żołądka,
  • zwiększona aktywność enzymów wątrobowych,
  • zawroty głowy, dzwonienie (szum) w uszach,
  • nudności, wymioty, biegunka.

Częstość nieznana (dla pseudoefedryny):

  • objawy ze strony serca, np. nieregularny rytm serca, przyspieszony rytm,
  • zatrzymanie moczu,
  • podwyższone ciśnienie krwi,
  • bezsenność,
  • zaburzenia skórne, np. wysypka, świąd, pokrzywka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Stosowanie leku omówić z lekarzem w przypadku: stwierdzonej alergii na inne leki przeciwbólowe, przeciwzapalne; alergii, kataru siennego, polipów nosa, astmy, przewlekłych chorób płuc; zażywania leków o działaniu przeciwzakrzepowym; stwierdzonej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy lub gdy choroba występowała w przeszłości; schorzeń układu sercowo-naczyniowego; zbliżającego się zabiegu chirurgicznego; nadczynności tarczycy, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, chorób serca, jaskry; nadwrażliwości na leki stosowane w przeziębieniu jak fenylefryna, efedryna; stosowania kilku leków przeciwbólowych; skłonności do dny moczanowej.
  • Osoby w podeszłym wieku są bardziej narażone na działania niepożądane ze strony pseudoefedryny (bezsenność).
  • Leku nie należy stosować (chyba, że lekarz zadecyduje inaczej) u osób poniżej 16 lat.
  • Lek zawiera sacharozę - osoby chore na cukrzycę powinny wziąć to pod uwagę.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Aspirin Complex Hot może wchodzić w interakcje z:

  • lekami przeciwzakrzepowymi, np. tyklopidyna,
  • glikokortykosteroidami, np. kortyzon, prednizolon,
  • digoksyną,
  • lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi (NLPZ),
  • lekami przeciwcukrzycowymi,
  • metotreksatem,
  • kwasem walproinowym,
  • lekami przeciwdepresyjnymi (w tym inhibitorami MAO),
  • salbutamolem,
  • fenylefryną, efedryną,
  • lekami moczopędnymi,
  • lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi,
  • lekami stosowanymi w leczeniu dny moczanowej.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Leku nie należy łączyć z alkoholem ze względu na zwiększone ryzyko podrażnienia błon śluzowych przewodu pokarmowego.

Ciąża i karmienie piersią

Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Lek może wpływać na wynik testów antydopingowych.

Wpływ na płodność

Lek ten może niekorzystnie wpływać na płodność, działanie to jest jednak przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u osób poniżej 16 roku życia ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W trakcie stosowania leku może dochodzić do obniżenia zdolności reagowania na bodźce. Może to wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij