×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Levetiracetam Stada - Levetiracetamum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład lewetiracetam
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Neurologia
Działanie przeciwpadaczkowe

Wskazania do stosowania

Lek Levetiracetam Stada jest stosowany: jako jedyny lek w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia u pacjentów w wieku od 16 lat z noworozpoznaną padaczką.

Jako dodatkowy lek poza innym lekiem przeciwpadaczkowym: u pacjentów w wieku od 1 miesiąca w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia, u pacjentów w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną w leczeniu napadów mioklonicznych, u pacjentów w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną w leczeniu napadów toniczno -klonicznych pierwotnie uogólnionych.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na lewetyracetam lub na którykolwiek składnik leku Levetiracetam Stada, zaburzenia czynności nerek, depresję.

Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Lek Levetiracetam Stada nie powinien być stosowany w ciąży, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne. Podczas leczenia nie zaleca się karmienia piersią.

Skutki uboczne

Bardzo często: senność, osłabienie (znużenie).

Często: infekcja, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, zmniejszenie liczby płytek krwi, jadłowstręt (utrata apetytu), zmniejszenie masy ciała, pobudzenie, depresja, zmienność nastroju, uczucie wrogości lub agresywność, bezsenność, nerwowość lub drażliwość, zaburzenia osobowości (zaburzenia zachowania), zaburzenia myślenia (powolne myślenie, niemożność koncentracji uwagi), zawroty głowy, drgawki, bóle głowy, hiperkinezja (nadreaktywność), ataksja (zaburzenia koordynacji ruchów), drżenia (mimowolne drżenie), niepamięć (utrata pamięci), zaburzenia równowagi, zaburzenia koncentracji, zaburzenia pamięci (zapominanie), podwójne widzenie, niewyraźne widzenie, zawroty głowy, kaszel, ból brzucha, nudności, dyspepsja, biegunka, wymioty, wysypka, wyprysk, świąd, ból mięśni, przypadkowe urazy.

 

Lek Levetiracetam Stada może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania jakichkolwiek narzędzi lub maszyn (stosowanie tego leku może powodować senność). Jest to bardziej prawdopodobne na początku leczenia lub po zwiększeniu dawki leku. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, dopóki nie jest znany wpływ leku na zdolność do wykonywania tych czynności.