Aprokam - Cefuroximum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład cefuroksym
Postać proszek do przygotowywania roztworu do wstrzykiwań
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Okulistyka
Działanie przeciwbakteryjne
antybiotyk
Zamów w doz.pl Aprokam, 50 mg, proszek do sporządzenia roztworu do wstrzyknięć, 10 fiolek

Wskazania:

Lek ten będzie stosowany gdy pacjent zostanie poddany operacji oka z powodu zaćmy (zmętnienie soczewki).

Dawkowanie:

Chirurg okulista poda ten lek w postaci wstrzyknięcia do oka pod koniec zabiegu chirurgicznego (operacji) zaćmy w celu zapobiegania zakażeniu oka.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: ciężką reakcja alergiczna, która powoduje trudności z oddychaniem lub zawroty głowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na cefuroksym lub którykolwiek z antybiotyków z grupy cefalosporyn, uczulenie na inne antybiotyki takie jak penicylina, ryzyko ciężkiego zakażenia, zaćmę powikłaną, połączony zabieg chirurgiczny oka, ciężką chorobę tarczycy. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które planujesz stosować. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.