×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Levetiracetam Apotex - Levetiracetamum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład lewetiracetam
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Neurologia
Działanie przeciwpadaczkowe

Wskazania do stosowania

Lek Levetiracetam Apotex jest stosowany: jako jedyny lek w leczeniu napadów częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u pacjentów w wieku od 16 lat z noworozpoznaną padaczką.

Jako dodatkowy lek poza innym lekiem przeciwpadaczkowym: u pacjentów w wieku od 1 miesiąca w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia,w leczeniu napadów mioklonicznych u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną, w leczeniu napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmowaćz posiłkiem lub bez posiłku.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na lewetyracetam lub na którykolwiek składnik leku Levetiracetam Apotex, zaburzenia czynności nerek, depresję.

Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Lek Levetiracetam Apotex nie powinien być stosowany w ciąż, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne. Podczas leczenia nie zaleca się karmienia piersią.

Skutki uboczne

Bardzo często: senność, astenia/zmęczenie

Często: infekcje, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła, trombocytopenia, jadłowstręt, zmniejszenie masy ciała, pobudzenie ruchowe, depresja, chwiejność emocjonalna, zmiany nastroju, wrogość/agresywność, bezsenność, nerwowość/drażliwość, zaburzenia osobowości, zaburzenia myślenia, niepamięć, drgawki, zawroty głowy, bóle głowy, hiperkinezja, drżenie, zaburzenia równowagi, zaburzenia koncentracji, zaburzenia pamięci, podwójne widzenie, zamglone widzenie, zawroty głowy, nasilenie kaszlu, ból brzucha, biegunka, dyspepsja, nudności, wymioty, wysypka, wyprysk, świąd, ból mięśniowy, przypadkowe urazy.

Lek Levetiracetam Apotex może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania jakichkolwiek narzędzi lub maszyn (stosowanie tego leku może powodować senność). Jest to bardziej prawdopodobne na początku leczenia lub po zwiększeniu dawki leku. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, dopóki nie jest znany wpływ leku na zdolność do wykonywania tych czynności.