Floractin - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat przeznaczony do postępowania dietetycznego dla niemowlat od pierwszych dni życia, dzieci oraz osób dorosłych, stosowany w celu: - zmniejszenie ryzyka powikłań występujących podczas antybiotykoterapii oraz po jej zakończeniu - zmniejszenie ryzyka wystąpienia biegunki poantybiotykowej - wpomagania funkcjonowania organizmu podczas infekcji układu oddechowego - zachowania odpowiedniej równowagi mikroflory jelitowej - zmniejszenia ryzyka wystąpienia alergii oraz utrzymania odporności. 

Dawkowanie:

Doustnie. W przypadku niemowląt i małych dzieci należy otworzyć kapsułkę, po czym dodać jej zawartosć do spożywanego pokarmu. Dzieci starsze i dorośli - 1 kapsułka doustenie.  

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.