×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Filomag B6 - Magnesii hydroaspartas, Pyridoxinum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Preparat zalecany w stanach niedoboru magnezu. Magnez jest aktywatorem wielu enzymów, odgrywających ważną rolę między innymi w procesie skurczu mięśni (w tym mięśnia sercowego), procesie przenoszenia i magazynowania energii, prawidłowym funkcjonowaniu układu immunologicznego i nerwowego. Zwiększa odporność organizmu na stres, działa uspokajająco, wspomaga pamięć.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: profilaktycznie 2 razy dziennie po 1-2 tabletki; leczniczo 2-3 razy dziennie po 1-2 tabletki. Dzieci 4-12 rok życia - 2 razy dziennie po 1-2 tabletki.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek, nużliwość mięśni.

Gdy przyjmujesz antybiotyki (zwłaszcza tetracykliny), fluorochinolony, preparaty żelaza, leki przeciwkrzepliwe, preparaty lewodopy.

Skutki uboczne

Niekiedy przemijające nudności i biegunka. Może także wystąpić zaczerwienienie skóry, bezsenność, osłabienie mięśniowe.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.