Encyklopedia leków

Taflotan - Tafluprostum

Podstawowe informacje

Skład
tafluprost
Postać
krople do oczu
Kategoria
Narządy wzroku i słuchu
Specjalności
Okulistyka
Działanie
obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe

Jaskra z otwartym kątem przesączania. Nadciśnienie oczne.

Miejscowo, do worka spojówkowego. Częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Lek Taflotan nie jest zalecany dla dzieci i młodzieży poniżej 18 lat z uwagi na brak danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.

Nieotwarte torebki foliowe przechowywać w lodówce. Otwierać kopertę dopiero bezpośrednio przed użyciem kropli do oczu, bowiem niezużyty pojemniki z otwartej torebki należy wyrzucić po 28 dniach od pierwszego otwarcia torebki. Po otwarciu torebki foliowej przechowywać pojemniki jednodawkowe w oryginalnej torebce foliowej. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Bezpośrednio po użyciu wyrzucić jednorazowy otwarty pojemnik jednodawkowy razem z niezużytym roztworem.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, choroby nerek, wątroby, astmę, inne choroby oczu.

Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych, dostępny bez recepty. W przypadku, gdy stosujesz inne leki do oka, należy zachować co najmniej 5 minut przerwy między zakropleniem leku Taflotan i innego leku.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Kropli Taflotan nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Bardzo często: zaczerwienie oczu. Często: swędzenie oka, podrażnienie oka, ból oka, suchość oka, nadwrażliwość na światło, niewyraźne widzenie, zmiany długości, grubości i ilości rzęs, zmiana barwy rzęs, uczucie ciała obcego w oku, zaczerwienie powiek, zmiana koloru skóry wokół oczu, zmiana koloru tęczówek, zmniejszona zdolność widzenia szczegółów, ból głowy. Niezbyt często: uczucie zmęczenia oczu, uczucie dyskomfortu w oku, zmienione odczucie w oku, obrzęk spojówek, stan zapalny powiek, grudki na spojówkach, alergiczny stan zapalny lub punkcikowe zapalenie powierzchni oka, oznaki stanu zapalnego wewnątrz oka, przebarwienia spojówek, nietypowy wzrost włosów na powiekach.

Przez pewien czas po zakropleniu leku widzenie może być niewyraźne. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać żadnych narządzi czy maszyn do momentu powrotu ostrości widzenia.

Uwaga! Zapoznaj się z ostrzeżeniem
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij