×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Lioven MAX - Heparinum natricum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład sól sodowa heparyny
Postać żel
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Alergologia
Działanie przeciwzakrzepowe
przeciwzapalne
przeciwobrzękowe

Wskazania do stosowania

Pomocniczo w chorobach żył powierzchownych, takich jak: zapalenia żył, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki kończyn dolnych, stanach pourazowych (krwiakach, stłuczeniach, obrzękach), zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

Dawkowanie

Miejscowo na skórę. Na miejsce chorobowo zmienione nanieść, w zależności od rozległości schorzenia, od 3 do 10 cm żelu i delikatnie wmasować przez kilka minut. Stosować 1 do 3 razy na dobę.

 

Czas stosowania preparatu należy od rodzaju schorzenia, wielkości obszaru zmienionego chorobowo oraz skuteczności leczenia. W przypadku ostrych obrzęków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres do 10 dni, a w przypadku leczenia chorób żył powierzchownych – od 1 do 2 tygodni.

 

Uwaga! Nie stosować w okolicach oczu. W razie dostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe należy go usunąć obficie spłukując wodą.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zmiany skórne niewiadomego pochodzenia, zakażenia ropne skóry, rozległe rany, skazę krwotoczną.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić objawy reakcji alergicznych.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.