×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Polinail - Ciclopiroxum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład cyklopiroks
Postać lakier do paznokci
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie grzybobójcze
Zamów w doz.pl Polinail, 8%, lakier do paznokci leczniczy, 3,3 ml

Wskazania do stosowania

Łagodne do umiarkowanych zakażenia grzybicze paznokci wywołane przez dermatofity i /lub inne grzyby wrażliwe na cyklopiroks, w przypadku, gdy zakażenie nie zajęło macierzy paznokcia.

Dawkowanie

Miejscowo, według zaleceń lekarza. Produkt leczniczy Polinail wysycha po upływie około 30 sekund.

 

Uwaga! Leczonych paznokci nie należy myć przez co najmniej 6 godzin, dlatego zaleca się stosowanie leku wieczorem przed snem. Po tym czasie można wykonywać zwykłe zabiegi higieniczne. W przypadku nieumyślnego zmycia lakieru Polinail można go nałożyć ponownie.

Do usuwania produktu leczniczego Polinail nie należy stosować żadnych rozpuszczalników lub środków ściernych (np. pilnik do paznokci). Zaleca się regularne usuwanie wolnej krawędzi paznokcia oraz całego oddzielonego fragmentu paznokcia poprzez obcinanie.

 

Uwaga! Nie wolno stosować lakieru do paznokci ani innych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji paznokci na leczone paznokcie.

 

Leczenie należy kontynuować do czasu całkowitego wyleczenia oraz ponownego odrostu zdrowego paznokcia. Zazwyczaj, całkowite wyleczenie paznokci rąk występuje po około 6 miesiącach, podczas, gdy leczenie paznokci nóg trwa od 9 do 12 miesięcy.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na cyklopiroks lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią preparat Polinail można stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności.

Skutki uboczne

Bardzo rzadko: rumień, łuszczenie, uczucie pieczenia i świąd w miejscu aplikacji.

 

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.