Suplasyn 1-Shot - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sól sodowa kwasu hialuronowego
Postać roztwór do wstrzykiwań dostawowych
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
Reumatologia
Działanie wspomaga procesy naprawcze w stawach
poprawia ruchomość stawu

Wskazania:

Zmniejszenie bólu w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów, polepszenie własności ruchowych stawu, poprawa funkcji amortyzacyjnych i zwiększenie ilości substancji smarujących w stawie.

Dawkowanie:

Dostawowo, według zaleceń lekarza.   Uwaga! W ciągu 2 dni po zastrzyku należy odpoczywać.   Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Po iniekcji może wystąpić przemijający, krótkotrwały ból, uczucie gorąca, zaczerwienie, wysięk, podrażnienie i opuchlizna. Objawy te zwykle ustępują w przeciągu kilku dni. Mogą wystąpić również reakcje uogólnione, takie jak gorączka, dreszcze lub reakcje sercowo-naczyniowe. Bardzo rzadko: wysypka, świąd, pokrzywka, zapalenie błony maziowej i spadek ciśnienia krwi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.