Inegy - Ezetimibum, Simvastatinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Wysoki poziom cholesterolu i triglicerydów.   Uwaga! Przed rozpoczęciem i w czasie leczenia należy stosować odpowiednią dietę zmniejszającą stężenie cholesterolu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Preparat Inegy można przyjmować niezależnie od posiłków.   Uwaga! W trakcie leczenia należy unikać spożywania soku grejpfrutowego. Spożywanie tego soku w trakcie leczenia preparatem Inegy zwiększa ryzyko uszkodzenia mięśni.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bóle głowy, wzdęcia, bóle mięśni, bóle brzucha, biegunka, uczucie zmęczenia. Rzadko: nudności, zaburzenia czynności wątroby, reakcje nadwrażliwości, bóle stawów. Bardzo rzadko: zmiany obrazu krwi, zapalenie trzustki, kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, uszkodzenie mięśni,   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancje czynne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, choroby mięśni, niedoczynność tarczycy lub gdy jesteś osobą uzależnioną od alkoholu.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, itrakonazol, ketokonazol, erytromycynę, klarytromycynę, inhibitory proteazy wirusa HIV, cyklosporynę, danazol, witaminę PP, amiodaron, warapamil, diltiazem, leki zobojętniające sok żołądkowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.