×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Piloxidil - Minoxidilum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład minoksydyl
Postać płyn do stosowania na skórę głowy
Kategoria Dermatologia
Specjalności Medycyna rodzinna
Dermatologia i wenerologia
Działanie pobudza porost włosów
Zamów w doz.pl Piloxidil, 2%, płyn na skórę głowy, 60 ml

Wskazania do stosowania

Profilaktyka i leczenie łysienia. Stosowany w łysieniu typu męskiego u mężczyzn i u kobiet.

Dawkowanie

Zewnętrznie. 1 ml roztworu stosować 2 razy dziennie na skórę głowy w miejscu wyłysienia (lub w miejscu zagrożonym wypadaniem włosów). Preparat rozprowadzić palcami po skórze głowy. Stosować na suchą skórę. Nie stosować preparatu na inne poza głową powierzchnie skóry. Nie przekraczać dawki dobowej 2 ml roztworu (bez względu na wielkość leczonej powierzchni).

 

Uwaga! Preparat można stosować tylko na zdrową skórę głowy.

 

Nie stosować u osób poniżej 18 roku życia oraz powyżej 65 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz naswrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, schorzenia skóry głowy, np. nasilone zmiany w łojotokowym zapaleniu skóry, łuszczycę.

 

Gdy stosujesz inne preparaty aplikowane na skórę głowy (kortykosteroidy, retinoidy, nafta) oraz leki obniżające ciśnienie krwi, zwłaszcza guanetydynę.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne takie jak: zaczerwienienie, łuszczenie. Wskazane jest kontrolowanie pod kątem teoretycznie możliwych działań niepożądanych: nasilenia dolegliwości wieńcowych, zmian w obrazie EKG (elektrokardiogramie).

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.