Produkt w kategoriach

Piloxidil, 2%, płyn na skórę głowy, 60 ml

Piloxidil, 2%, płyn na skórę głowy, 60 ml

15.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Płyn do stosowania miejscowego na skórę głowy w leczeniu łysienia typu męskiego u mężczyzn i u kobiet. Lek jest przezroczysty, bezbarwny lub lekko żółty.

Skład

(1 ml): minoksydyl 20 mg ,etanol 0,7 ml, glikol propylenowy 0,15 ml, woda destylowana do 1,0 ml.

Dawkowanie

Dorośłi (w wieku od 18 do 65 lat):
należy nanosić kroplami 1 ml leku na suchą skórę głowy 2 razy na dobę, mniej więcej co 12 godzin, w miejscach wypadania włosów i lekko rozcierając opuszkami palców. Nie należy miejsc tych trzeć ani suszyć. Lek należy nanosić za pomocą zakrapiacza z podziałką lub za pomocą pompki.
Nie powinno się myć włosów i głowy przed upływem 4 godzin po zastosowaniu leku.

Działanie

Pobudza wzrost włosów w łysieniu typu męskiego.
Zatrzymanie nadmiernego wypadania włosów obserwuje się po około 8 tygodniach stosowania leku, natomiast pierwsze odrosty w postaci cienkich włosków meszkowych występuje po upływie 4 do 5 miesięcy leczenia.

Wskazania

Łysienia typu męskiego (alopecia androgenetica) u mężczyzn oraz kobie w wieku od 18 do 65 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Ciążą i okres karmienia piersią, schorzenia skóry głowy, np. nasilone zmiany w łojotokowym zapaleniu skóry lub łuszczycy z objawami związanymi z przerwaniem ciągłości naskórka w miejscu podawania leku. Nadciśnienie tętnicze, poparzona słońcem skóra głowy.

Działania niepożądane

Najczęściej są to reakcje miejscowe jak zaczerwienienie, swędzenie, suchość i łuszczenie się skóry. Rzadko nadmierne owłosienie w miejscach niestosowania leku, odbarwienie włosów, wypadanie włosów, zapalenie mieszków włosowych, kontaktowe zapalenie skóry. Bardzo rzadko ogólne działania niepożądane: bóle i zawroty głowy, omdlenia, uczucie pustki w głowie, zapalenie nerwów, ból wielomięśniowy, bóle w klatce piersiowej, obrzęki, wahania ciśnienia krwi, kołatanie serca, zmiany częstości akcji serca, zaburzenia widzenia, zmiany w odczuwaniu smaku, nietolerancja papierosów.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Piloxidil jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej. Zaprzestanie leczenia powoduje cofanie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Piloxidil - Minoxidilum - zastosowanie i działanie

Skład:

minoksydyl

Postać:

płyn do stosowania na skórę głowy

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

pobudza porost włosów

Wskazania:

Profilaktyka i leczenie łysienia. Stosowany w łysieniu typu męskiego u mężczyzn i u kobiet.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. 1 ml roztworu stosować 2 razy dziennie na skórę głowy w miejscu wyłysienia (lub w miejscu zagrożonym wypadaniem włosów). Preparat rozprowadzić palcami po skórze głowy. Stosować na suchą skórę. Nie stosować preparatu na inne poza głową powierzchnie skóry. Nie przekraczać dawki dobowej 2 ml roztworu (bez względu na wielkość leczonej powierzchni).   Uwaga! Preparat można stosować tylko na zdrową skórę głowy.   Nie stosować u osób poniżej 18 roku życia oraz powyżej 65 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne takie jak: zaczerwienienie, łuszczenie. Wskazane jest kontrolowanie pod kątem teoretycznie możliwych działań niepożądanych: nasilenia dolegliwości wieńcowych, zmian w obrazie EKG (elektrokardiogramie).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz naswrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, schorzenia skóry głowy, np. nasilone zmiany w łojotokowym zapaleniu skóry, łuszczycę.   Gdy stosujesz inne preparaty aplikowane na skórę głowy (kortykosteroidy, retinoidy, nafta) oraz leki obniżające ciśnienie krwi, zwłaszcza guanetydynę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus