×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Singulair Mini - Montelukastum natricum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład sól sodowa montelukastu
Postać granulat
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Alergologia
Choroby płuc
Działanie przeciwastmatyczne
przeciwzapalne

Wskazania do stosowania

Lek stosowany w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy. Zapobieganie zwężeniu dróg oddechowych wywołanych wysiłkiem fizycznym.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować codziennie wieczorem, niezależnie od posiłków. Lek może być podany bezpośrednio lub po wymieszaniu z łyżką miękkiego pokarmu zimnego lub o temperaturze pokojowej. Po wymieszaniu granulatu z pokarmem należy całą dawkę niezwłocznie (w ciągu 15 minut) podać dziecku. Nie przechowywać granulatu zmieszanego z pokarmem w celu podania w późniejszym czasie. Leku nie jest przeznaczony do podawania w postaci rozpuszczonej w płynie.

 

Preparat przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.

 

Uwaga! Uwaga preparat nie jest przeznaczony do leczenia nagłych napadów duszności.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na motelukast lub jakąkolwiek substancję pomocniczą.

 

Gdy Twoje dziecko przyjmuje fenobarbital, fenytoinę, ryfampicynę. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych przez Twoje dziecko lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Skutki uboczne

Często: biegunka, nadpobudliwość ruchowa, astma, łuszczenie się i świąd skóry, wsypka. Ponadto ból brzucha, ból głowy, nadmierne pragnienie.