Niglostin - Nicergolinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład nicergolina
Postać tabletki powlekane
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Neurologia
Alergologia
Działanie poprawia krążenie mózgowe

Wskazania:

Zaburzenia krążenia mózgowego. Zaburzenia pamięci pochodzenia miażdżycowego. Pomocniczo w zaburzeniach krążenia obwodowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek przyjmować podczas posiłku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Spadek ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, zwroty głowy, zaburzenia żołądkowe, uczucie gorąca, zaczerwienie skóry, reakcje skórne, zaburzenia snu (senność, bezsenność), niepokój.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu, choroby serca, niedociśnienie.   Gdy przyjmujesz leki na nadciśnienie, przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.